На днешния ден, през 1974 година, ЦСКА изиграва един от най-паметните си мачове в Европа, пише официалният сайт на клуба.

След елиминирането на Аякс, съперник в четвъртфиналите за Купата на европейските шампиони е бъдещият носител на трофея Байерн. В първия мач на "Олимпиящадион" в Мюнхен, ЦСКА отстъпва на германския колос с 1:4.

Реваншът в София обаче предлага едно от най-силните представяния на "армейците" в Европа и само късметът спасява немците от елиминиране. Пред 70 хиляди зрители на стадион "Васил Левски" ЦСКА e на крачка от подвига, въпреки че срещата тръгва зле и Брайтнер открива от дузпа. След това обаче "червените" тотално надиграват германския тим, в чийто редици са Сеп Майер, Франц Бекенбауер, Паул Брайтнер, Герд Мюлер и Ули Хьонес.

Снимка 284304

Резултатът е изравнен в 41 минута с гол на Божил Колев, а Денев веднага след почивката води мача до пълен обрат. Следват неспирни атаки към вратата на Байерн, но уникалните намеси на Сеп Майер и страничните греди спасяват немците след удари на Димитър Пенев, Аспарух Никодимов и Стефан Михайлов.

След срещата Франц Бекенбауер не пести комплиментите за представянето на ЦСКА и определя Георги Денев като неуловим.