Аржентина победи с лекота Боливия в последната среща на юбилейното издание на Копа Америка с 3-0 на стадион СенчъриЛинк Фийлд в Сиатъл.

Херардо Мартино пусна отбор съставен основно от резерви. Звездата Лионел Меси беше оставен на скамейката през първото полувреме. Анхел Ди Мария изобщо не бе предвиден да играе.

Ерик Ламела откри резултата в 13-атата минута отклонен пряк свободен удар. Топката се отклони от играч в стената на Боливия. Езекиел Лавеци увеличи 2 минути по-късно с добавка пред вратата. В 32-ата минута Лавеци асистира на Виктор Куеста, който отклони топката за крайното 3-0. Този гол даде пълен контрол на Аржентина над събитията на терена.

Снимка 239192

Лионел Меси, който се нуждае само от един гол за да изравни постижението на Габриел Батистута от 54 гола за националния отбор. Той за малко не успя да го постигне след удар от фаул от 22 метра. По-късно брадатият играч си поигра с вратаря на Боливия, Карлос Лампе, като го изкара от вратата и му прокара топката между ръцете и краката. За негово съжаление съдията, Виктор Карило беше свирил засада.

В края на мача брадатият Меси стигна до опиране на главите с играч на Боливия, характерно за битките между петли.

Аржентина ще играе с Венецуела на четвъртфинал и при победа ще се срещне с победителя от двойката - САЩ - Еквадор. В другия поток са Перу - Колумбия и Мексико Чили. Големият фаворит Бразилия беше елиминиран от Перу след гол на „Божията ръка."

„Божията ръка" изхвърли Бразилия от Копа Америка (ВИДЕО)