Аржентина започна с провал участието си на Копа Америка. "Гаучосите" загубиха с 0:2 дебютния си мач от Колумбия в група "В". Тимът на Лионел Скалони не успя да се възползва от шансовете си за гол и беше наказан. Роджър Мартинес (71) и Дуван Сапата (86) бяха точни за "лос кафетерос".

Успехът бе първи за Колумбия над Аржентина от 2007 година насам.

В първите минути двата тима си размениха по едно положения, като Агуеро и Мартинес пропуснаха.

До края на полувремето Хамес и Бариос също стреляха неточно.

Втората част започна със силен удар на Леандро Паредес, който профуча покрай вратата. В 59-ата минута Оспина със страхотен рефлекс успя да спаси диагонален удар на халфа на ПСЖ.

В 61-ата минута Куадрадо фаулира Меси и това доведе до сблъсъци между двата отбора. Постепенно натиска на Аржентина се усилваше. В 67-ата минута Оспина спаси удар с глава на Отаменди, а при добавката Меси не успя да се разпише.

Четири минути след това Роджър Мартинес получи отличен диагонален пас, напредна с топката и с мощен диагонален удар не остави шансове на вратаря за 0:1.

Четири минути преди края на редовното време колумбийците довършиха своя съперник с втори гол. Мартинес получи топката отляво на атаката и пусна успореден пас за Сапата, който от няколко метра засече във вратата за крайното 0:2.