Колумбия се класира за четвъртфиналите на Копа Америка. Това стана факт след трудна победа с 1:0 над Катар. Двубоят бе от група "В". Единственото попадение в срещата бе дело на Дуван Сапата в 86-ата минута. Нападателят засече отблизо магическо подаване на Хамес Родригес.

Така "лос кафетерос" събраха 6 точки и са недостижими на първата позиция в групата. Втори е Парагвай с 2, докато Аржентина и Катар имат по една точка.

Колумбийците създадоха поне една дузина положения пред вратата на Саад Ал Шееб, но или стреляха неточно, или стражът на Катар по някакъв начин съумяваше да спаси.

Гол на Рохер Мартинес бе отменен в началото на мача заради засада. С пропуски се отличиха Сапата, Мартинес и Мина.

Така се стигна до 86-ата минута, когато Хамес качи топката на главата на Сапата и нападателят простреля катарския вратар.