Националният отбор на Чили започна по най-добрия начин защитата на трофея си от Копа Америка. Южноамериканците разбиха Япония с 4:0.

Снимка 429603

В 41-ата минута Ерик Пулгар откри резултата за "Ла роха". Десет минути след подновяването на играга Едуардо Варгас увеличи преднината на чилийците след асистенция на Маурисио Исла. Изпадналият в немилост в Манчестър Юнайтед - Алексис Санчес, покачи на 3:0 осем минути преди края на двубоя. Японците нямаха време да асимилират ситуацията, защото само минутка след попадението на Санчес Варгас отбеляза своя втори гол. Така той стана действащият футболист с най-много попадения в надпреварата - 12.

Снимка 429601

Така чилийците се изравниха на върха на класирането в групата след първия кръг с Уругвай, който надделя със същия резултат Еквадор на старта.

Във втория кръг Чили ще се изправи срещу Еквадор на 22 юни от 2:00 часа сутринта българско време, а 24 часа по-рано е битката между Уругвай и Япония.