Чили е последният осми отбор, който се класира за четвъртфиналите на юбилейното издание на Копа Америка. Чилийците победиха Панама с 4-2 във Филаделфия и ще играят с Мексико.

Панамците имаха нужда от победа за да продължат в надпреварата. И мачът започна прекрасно за тях, след като Мигел Камарго с далечен удар в първата минута завари неподготвен Клаудио Браво за 0-1.

Чили бързо отвърна на удара. Удар на Алексис Санчес беше избит от Хайме Пенедо и Едуардо Варгас изравни.

В края на полувремето Варгас изведе Чили напред след удар с глава. Той се възползва от точно центриране на Жан Босажур.

Снимка 239188

В 50-тата минута Алексис Санчес с мощно воле увеличи за 3-1. Вратарят на Чили, Клаудио Браво върна Панама в мача, след неособено убедителна намеса. Абдиел Аройо нанесе удар с глава в 75-атата минута, който стражът изби зад голлинията.

В последните минути Панама тръгна ва банк в търсене на нужните два гола. Алексис Санчес с глава преодоля Ернан Дарио Гомес оформи крайното 4-2.

Чили ще играе на четвъртфинала с Мексико в събота срещу неделя.