Пачука загуби полуфиналната си среща от Световното клубно първенство от носителя на Копа Либертадорес - Гремио.

Бразилският тим надделя над своя опонент с минималното 1:0 в слаб, безинтересен мач, който бе решен след изиграването на тягостни продължения.

Евертон вкара единствения гол в мача в 5-ата минута от първата добавена част.

В другата среща от тази фаза Реал (Мадрид) ще се изправи срещу Ал Джазира.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Гремио - Пачука 1:0, гол на Евертон

Полуфиналът разочарова феновете

Първото полувреме със сигурност е накарало голяма част от зрителите, които не са пряко ангажирани с някой от двата тима, да сменят канала, в търсене на нещо по-интересно, като световно първенство по решаване на кръстословици, да речем.

Слаб футбол, никаква идея в играта на футболистите и от двете страни на игрището, които не проявяваха особен интерес към наказателното поле на съперника си. В голяма част от случаите дори и към половината на опонента въобще.

В моментите, в които изглеждаше, че все пак е възможно да се стигне до голова ситуация, атакуващите състезатели на Гремио и Пачука решаваха, че не желаят да развалят настроението на заложилите за "без гол" до почивката фенове и се отказваха да стрелят.

Кейсуке Хонда на два пъти можеше да открие резултата, но очевидни неточности в отбраната на Гремио явно не бяха достатъчен дразнител за бившия футболист на Милан, който почти "изоставяше" топката, отказвайки се да я гони до края на атаката.

През първото полувреме не беше налична нито една стопроцентова ситуация за отбелязване на гол. Съответно резултатът се запази непроменен, но това видимо не притесняваше никого.

В 57-ата минута феновете по трибуните отпразнуваха първия изстрел в очертанията на една от двете врати. Гол, разбира се, нямаше.

Футболистите и на двете единайсеторки продължаваха да изнервят запалянковците, като основно подаваха встрани и назад, но много рядко напред.

Освиркванията съпътстваха случващото се в срещата почти през всички 15 заключителни минути от двубоя, но футболистите не изглеждаха особено притеснени от този факт.

Краят на редовните 90 минути означаваше, че продълженията ще трябва да определят кой да продължи на финал.

Пет минути след началото на първата добавена част, Евертон вкара красив гол за крайното 1:0 и класира тима си за финала в надпреварата.

Снимка 326499

Носителят на трофея Реал (Мадрид) и Гремио се включиха в турнира директно от полуфиналите.

Снимка 327715

Ал Джазира ще се изправи срещу световния клубен шампион Реал (Мадрид) утре.

Снимка 325636

Финалът в турнира е насрочен за три дни след това. Срещата за 3-о и 4-о място е в същия ден, но започва три часа по-рано - от 16:00.