Черно море и Дунав завършиха 0:1 в първия мач в България след паузата, предизвикана заради пандемията от COVID-19. Срещата се игра на стадион "Тича" във Варна.

Победният гол беше дело на завърналия се при "драконите" Юлиан Ненов от дузпа в 65-ата минута.

През първото полувреме играта беше динамична, като и двата отбора можеха да отбележат гол. На два пъти Денислав Ангелов пропусна да открие за домакините.

В 25-ата минута Иван Дюлгеров спаси опасен удар на Григор Долапчиев. А малко по-късно Стефан Христов стреля в аут от удобна позиция.

Благой Макенджиев подаде по-погрешка на Велислав Василев в 36-ата минута, но вторият не можа да прехвърли технично русенския страж.

Снимка 480983

В 60-ата минута именно Василев вкара гол за Черно море, но попадението беше отменено заради засада.

В 65-ата минута беше ключовият момент в срещата. Щлиан Ненов бе фаулиран в наказателното поле от Мирослав Енчев. Ненов изпълни дузпата и въпреки че Иван Дичевски хвана ъгъла, резултатът беше открит - 0:1.

До края Курьор и Денислав Ангелов на два пъти имаха положения, но до ново попадение така и не се стигна.

Снимка 480982

Черно море: Иван Дюлгеров, Мирослав Енчев, Димитриос Хантакиас, Мартин Дичев, Цветомир Панов, Велислав Василев, Емил Янчев, Петър Вуцов, Родриго (46' - Николай Златев), Матиас Курьор, Денислав Ангелов

Старши треньор: Илиан Илиев

Дунав: Благой Макенджиев (46' - Винченцо Ангелов), Александър Исаевски, Петко Цанков, Михаел Милчев, Диян Димов (46' - Росен Колев), Любен Николов, Ивайло Лазаров, Свилен Щерев (46' - Фернандо Калваканте), Митко Русанов, Стефан Христов, Григор Долапчиев

Старши треньор: Людмил Киров.