Черно море отпадна от турнира за Купата на Уефа след като завърши 2:2 като гост на Щутгарт. "Моряците" водеха с 2:0 с попадения на Юруков и Илиев, но допуснаха играчите на Армин Фее да изравнят в последните минути на двубоя.

Още в началото на срещата домакините бяха по-активни на терена и логично първите атаки бяха пред вратата на Илчев. В 4-ата минута Ланинг беше в изгодна позиция, но ударът му не попадна в очертанията на вратата на Черно море. В 33-ата минута нападателят на Щутгарт Гомес излезе напред, но Домакинов се намеси решаващо. До края на първото полувреме резултатът остана 0:0.

Още в началото на втората част "моряците" поведоха. Грешка на Леман доведе до гол на Йордан Юруков в 47-ата минута. За ужас на немския гранд Черно море увеличи аванса си в 80-ата минута. Георги Илиев стана вторият голмайстор в състава на Никола Спасов.

Уви, още при следващата атака Щутгарт върна един гол. В 83-ата минута Хицълщпергер се разписа и върна надеждите на домакините. В 4-ата минута от добавеното време Какау центрира от корнер, а Гомес с глава попари надеждите на варненци за влизане в групите за Купата на Уефа. С общ резултат 4:3 Щутгарт продължава напред в надпреварата.

ЩУТГАРТ: Леман, Хиберт, Осорио, Тасчи, Бока, Ланих (Манин 72’), Кедира, Руди (Манджек 86’), Хицълшпергер Марика (Какау 63’), Гомес.
Треньор: Армин Фее

ЧЕРНО МОРЕ: Илчев, Христов, Домакинов, Дяков, Перис, Андре, Илиев, Петков (Фернандес 66’), Юруков, Стоянов, Георгиев.
Треньор: Никола Спасов

Главен съдия: Майкъл Дийн (Англия)
Стадион: ”Мерцедес – Бенц Арена”, Щутгарт