Отборът на Черно море триумфира с купата и златните медали на турнира за деца в памет на легендарния защитник на Спартак и националния отбор Илия Кирчев. "Моряците", родени 2009 година с треньор Тодор Колев, не оставиха шансове на съперниците си и съвсем заслужено спечелиха надпреварата, която се проведе в спортния комплекс на Техническия университет, съобщава официалният сайт на клуба.

В първия си мач варненци се наложиха с 3:1 срещу Дунав Русе. Русенци поведоха в резултата, но до почивката Черно море изравни чрез Кирил Петров. През втората част младият талант на "зелено-бялата" школа оформи своя хеттрик с нови два гола.

Така на финала Морето срещна градския съперник Спартак Варна, които в първата си среща отстраниха тима на Олимпик. Черно море тотално надигра "соколите" и ги победиха с 8:0. Два гола за успеха реализира Симеон Желязков, а по един добавиха Стефан Монев, Кристиан Маринов, Теодор Георгиев, Росен Диманов, Никола Христов и Димитър Добрев.

Черно море взе и две индивидуални награди. Призът за най-добър вратар отиде при Димитър Георгиев, а голмайстор на турнира стана Кирил Петров.

Турнирът бе организиран от дирекция "Спорт" към Община Варна, БФС - Варна и ФК Спартак 1918.

Съставът на Черно море: Димитър Георгиев, Кристиан Маринов, Виктор Янчев, Мартин Пенчев, Димитър Добрев, Никола Христов, Данислав Куцаров, Преслав Иванов, Кирил Петров, Симеон Желязков, Стефан Монев ( Борис Ефтимов, Мартин Блъсков, Мартин Маринов, Росен Диманов, Теодор Георгиев, Георги Цанков, Никола Тимнев).

ЦСКА преговаря за звездата на Черно море?