Черно море записа равенство в първата си контрола от зимната подготовка. "Моряците" завършиха 3:3 с Добруджа в среща, играна в к.к. "Албена".

Хеттрик за добричлии записа Адриан Димитров. За варненци точни бяха Павел Георгиев, Калин Георгиев и Денислав Ангелов.

Черно море с два състава за първата си контрола

Съперник на "моряците" е втородивизионния Добруджа

Черно море създаде първата опасност в мача още в 4-ата минута. Кайл Спенс проби отляво и върна топката към точката на дузпата, където Мартин Милушев се забави и не успя да нанесе удар. Малко след това страхотна комбинация между Велислав Василев и Соула завърши с центриране по земя в наказателното поле, където Сердюк бе много близо до откриване на резултата. Черно море реализира за 1:0 в 18-ата минута. След грешка в защитата на Добруджа, Павел Георгиев успя да отнеме топката и да вкара топката в мрежата на тима от Добрич. В 30-ата минута Илиан Илиев направи две промени. Велислав Василев и Мартин Милушев отстъпиха местата си на Светослав Николов и Николай Златев.

В 32-ата минута Добруджа изравни резултата. Андриан Димитров реализира дузпа за 1:1. Само минута по-късно отново Адриан Димитров прави обрата пълен за Добруджа, след като бе изведен зад гърба на отбраната на "моряците" -1:2. В 43-ата минута Евгений Сердюк бе изведен сам срещу вратаря, но леко под ъгъл стреля покрай гредата. Малко след това отново Сердюк пробва удар от средна дистанция, но стражът на Добруджа успя да избие в корнер. След изпълнението му Даниел Димов стреля с глава, но право в ръцете на стража на добричлии. В последната минута на първата част Адриан Димитров оформи своя хеттрик, след като вкара за 3:1, изведен сам срещу вратаря.

Васил Панайотов: Черно море заслужено се намира на третата позиция

"Апетитът идва с яденето"

В началото на втората част Николай Златев проби отляво, нахлу в наказателното поле и стреля, но вратарят на Добруджа спаси. В 61-вата минута Денислав Ангелов се озова на добра позиция, но заложи на силата и стреля във вратаря. В 75-ата минута Родриго Енрике центрира отляво в наказателното поле, където Денислав Ангелов с глава стреля в аут. В 77-ата минута след центриране от корнер, топката попадна в Калин Георгиев, който пое топката с гърди и стреля с левия крак и реализира страхотен гол. В 82-рата минута Ангел Ангелов центрира отдясно на задна греда, където Вилела се опита да насочи топката във вратата на Добруджа, но ударът му не сполучи. Само минута по-късно отново Вилела можеше да изравни резултата, но от добра позиция стреля встрани от вратата. В 88-ата минута Денислав Ангелов реализира за 3:3. В последната минута Родриго Вилела можеше да донесе успеха на Черно море, но от близо стреля във вратаря.

СЪСТАВ НА ЧЕРНО МОРЕ:

Първо полувреме: Иван Дюлгеров, Даниел Димов, Сами Ел Анаби, Мартин Дичев, Виктор Попов, Павел Георгиев, Велислав Василев, Мартин Милушев, Мазире Соула, Кайл Спенс, Евгений Сердюк.

Второ полувреме: Георги Георгиев, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Петър Иванов, Калин Георгиев, Светослав Николов, Родриго Енрике, Родриго Вилела, Денислав Ангелов, Ангел Ангелов.