Черно море победи с 2:0 руския СКА (Хабаровск) в контролна среща, проведена в Турция. Точни за "моряците" бяха Денислав Ангелов в 83-ата минута и Матиас Курьор в 90-ата минута. Момчетата на Илиан Илиев надиграха руския състав и напълно заслужено стигнаха до успеха.

През първия половин час от проверката българите бяха по-активни, но атаките на "моряците" не бяха толкова опасни, за да затруднят отбраната на противника. В края на първата част Габриел опита удар от дистанция.

Емил Велев пред ТОПСПОРТ: Левски има аргументите да задмине Лудогорец и да спечели титлата

"Отборът е силен, когато е с много повече български играчи", заяви Кокала в предаването "Топ прогнози" на ТОПСПОРТ и SportCafe

В 67-ата минута Дани Кики създаде голова опасност. Той отправи мощен шут, който не намери очертанията на вратата. Секунди по-късно Матиас Курьор стреля технично от границата на наказателното поле в аут.

В 83-ата минута "моряците" стигнаха до решаващия първи гол. Матиас Курьор открадна една топка, след което центрира по земя към Денислав Ангелов, който се разписа от близо.

В последните секунди на срещата Денислав Ангелов намери по земя в наказателното поле Матиас Курьор, който оформи крайния резултат. Включването на Ангелов и Курьор донесе много свежест в атака, което се оказа и ключово за ценната победата на Черно море.

Стартови състави:

Черно море: 18. Митрович, 27. Димов, 44. Хантакиас, 93. Атау, 6. Попов, 71. Панайотов, 11. Букаси, 90. Минчев, 47. Габриел, 10. Илиев, 9. Иса

СКА: 29. Соромитко, 97. Трифонов, 15. Суслов, 90. Матвиечук, 44. Мануилов, 33. Квеквескири, 77. Оанча, 34. Вашенко, 7. Кацаев, 79. Рамазан, 11. Базелюк.