Черно море започна с победа контролите от зимната си подготовка. "Моряците" надвиха с 2:0 Черноморец (Балчик). Срещата се игра на стадион "Младост".

Головете за тима на Илиан Илиев реализираха Лъчезар Йорданов в 36-ата минута. Крайният резултат оформи Аристот Ндонгала в 71-ата минута след пас на Кузма.

В 36-ата минута триходова комбинация на "моряците" завърши с попадение на младия талант Йорданов.

Черно море бе по-добрият отбор и през втората част, като стигна до втори гол едва в 71-ата минута. Тогава Марек Кузма намери Ндонгала на дузпата и конгоанецът вкара за 2:0. До края на срещата Касабов и Зехиров пропуснаха да направят победата на тима по-изразителна.

Състав първо полувреме: Благой Макенджиев, Ертан Томбак, Миро Енчев, Илиас Хасани, Кононго, Емил Янчев, Мариян Огнянов, Николай Минков, Лъчезар Йорданов, Мехди Фенуш, Марек Кузма

Второ полувреме: Иван Дюлгеров, Атанас Зехиров, Илия Миланов, Илиас Хасани, Кононго (77-Йордан Радев), Емил Янчев, Петър Витанов, Аристот Ндонгала, Дани Кики, Румен Касабов, Марек Кузма.