Спартак и Черно море се класираха на финала във футболния турнир за ветерани в памет на Георги Димитров-Червения, който се проведе на Националната спортна база "Спортпалас" край Варна. "Соколите" се наложиха над Люлебургас (Турция) с 9:1, а "моряците" победиха с Черноморец (Одеса) с 2:0.

Георги Иванов ще води атаката на Черно море срещу украинци

Гоно ще играе в мача на ветераните

Тодор Каменов откри резултата през първата част, а Мартин Христов оформи крайния резултат през второто полувреме след асистенция на треньора на мъжкия тим на "зелено-белите" Георги Иванов-Гонзо.

В заключителните минути влезлият като резерва Тунджай Керемидов фаулира съперник в наказателното поле, а отсъдената дузпа бе спасена от треньорът на вратарите в представителния отбор Стоян Ставрев.

В 15,30 часа Люлебургас и Черноморец (Одеса) ще спорят за бронзовите медали, а финалът между ветераните на Морето и "соколите" е от 17 часа на терена с изкуствена трева на националната спортна база.