Ботев (Враца) и Черно море завършиха 0:0 в среща от 12-тия кръг на българската efbet Лига.

Гостите от Варна трябва повече да съжаляват за пропуснатата победа, а стражът на домакините Красимир Костов се превърна в герой за своите с фантастичните си намеси. Той отрази общо 10 удара към вратата си.

През първата част "моряците" бяха пълен господар на терена, но на два пъти Леандро Андраде пропусна отлични ситуации за гол.

През второто полувреме качеството на игра малко поспадна, но гостите отново бяха по-добрият отбор. Все пак Ботев (Враца) имаше шанс и да изненада Черно море, но в 76-та минута Мартин Минчев нацели гредата, а само две по-късно попадение беше отменено заради засада.

В крайна сметка голове не паднаха и двата тима си поделиха точките. Така "моряците" събраха 18 т. в актива си и заемат 5-то място в класирането, а Ботев е 10-ти с 11 т.