Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Враца Зрители:
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

90+3′

И още един пропуск за домакините! Стефан Велев получи прехвърлящ пас в наказателното поле, успя да нанесе удар, но за негово съжаление топката мина над гредата. Финален щурм за "моряците"!

89′

И отново Красимир Костов се отличи с две поредни спасявания! Вратарят на домакините за пореден път отчая гостите с фанстастичните си прояви. Със сигурност ще бъде избран за играч на мача. 14 удара към неговата врата, 10 от които точни и той се справи с всеки един от тях.

85′

Евгени Сердюк бе изведен сам срещу Костов, но стражът отново блесна със страхотно спасяване. Все пак имаше и вдигнат флаг за засада.

81′

Мирослав Маринов получава жълт картон.

78′

Домакините успяха да пратят топката в мрежата на варненци, но страничния съдия вдигна флага за засада. Ситуацията бе преразгледана и се видя, че такава наистина има.

76′

ГРЕДА за домакините! Мартин Николов получи топката отляво и нансе силен шут с левия крак, но топката се отби от левия страничен стълб. Това бе най-чистата възможност за Ботев (Враца).

69′

Виктор Попов е заменен от Мартин Дичев.

68′

Джеваро Непомусено заменя Велислав Василев.

67′

Мирослав Маринов заменя Рамос

63′

Красимир Костов получава жълт картон за бавене на време

61′

Сердюк заменя Зе Гомеш

59′

Жълт картон и за Мартин Николов

57′

Зе Гомеш демонстрира класа. Той овладя топката на гърди в наказателното поле, повдигна я с десния крак и направи страхотна задна ножица, но топката прелетя над гредата.

55′

Антонио Георгиев получава жълт картон

47′

Пабло Гарсия получава първия жълт картон в мача.

46′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45′

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ! Гостите определено трябва да съжаляват, че не откриха резултата.

37′

Костов отново опази вратата си! Леандро Андраде пак намери пространство отляво и нанесе мощен шут с левия крак, но вратарят на Ботев спаси с една ръка. Топката попадна в Зе Гомеш, но неговият удар бе блокиран. Илиан Илиев се държи за главата. Не може да повярва, че играчите му така и не успяват да реализират добрите положения, които създават.

32′

Принудителна смяна за домакините. Илия Миланов има някакъв проблем и отстъпва мястото си на Стефан Гаврилов.

30′

След половин час игра притежанието на топката е в полза на Черно море. 60%-40%

25′

Разбъркване в полето на варненци! Домакините нанесоха няколко последователни удара към вратата, но всички бяха самоотвержено блокирани от бранители на "моряците".

13′

Леандро Андраде пропиля още един добър шанс за "моряците". Той получи пас отляво, стреля с десния крак, но Костов парира и този удар.

8′

Шанс и за домакините. Бърза контраатака изведе Касими на отлична позиция, но изстрелът му мина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата!

5′

Страхотен шанс за гостите! Родриго получи топката в наказателното поле и се озова очи в очи с Красимир Костов. Бразилецът нанесе удар, но стражът на врачани боксира и опази мрежата си. Силно начало за "моряците".

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

1′

24 Стефан Гаврилов 77 Стефан Велев

Отборите на Ботев (Враца) и Черно море откриват днешната програма от 12-ия кръг на efbet Лига. Двубоят помежду им е от 14,15 часа на стадион “Христо Ботев” и ще бъде ръководен от Георги Димитров. Домакините се намират на 12-ата позиция с 10 точки, като в последните си пет мача записаха четири загуби и едно равенство.

Черно море е пети със 17 и също се представя много колебливо, като има три равенства, победа и загуба в последните си пет срещи.

Треньорът на варненци Илиан Илиев няма да разчита на шестима играчи. Това са чужденците Сами Ел Анаби и Фоде Гираси, които той иска да освободи. Останалите са капитанът Даниел Димов, вратарят Георги Георгиев, Родриго Виела и Калин Георгиев, които се възстановяват от травми. На върха на атаката Илиев отново ще избере украинеца Сердюк, който е в добра форма, а останалите са обичайните изпълнители.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА.

Врачани пък продължават да търсят първа победа от август насам, когато спечелиха с 2 :1 срещу Царско село. В последния кръг Ботев загуби с 1:3 от Пирин (Благоевград). Под Околчица се говори, че треньорът Даниел Моралес може да бъде освободен при нова грешна стъпка днес.