Лестър победи Челси с 2:0 в мач от 18-ия кръг на английската Висша лига и оглави класирането поне за 24 часа. "Лисиците", противно на прогнозите, доминираха в мача. Играчите на Челси така и не можаха да намерят себе си и поставиха под сериозна заплаха позцията на мениджъра Франк Лампард.

Домакините откриха резултата още в 6-ата минута. Харви Барнс не успя да стреля, но топката се озова в Ндиди, Нигериецът отправи хубав шут от границата на наказателното поле. Топката се отби от гредата и влезе във врата за 1:0.

Малко по-късно резултатът можеше да бъде удвоен. Мадисън разстресе напречната греда с бомбен изстрел.

Челси отгови едва в 20-ата минута. Рийс Джеймс стреля от малък ъгъл, но Шмайхел спаси с вещина. При последвалия корнер Тиаго Силва стреля с глава, но датчанинът беше на мястото си.

В 33-ата минута играчите на Челси организираха атака на скорост, която бе завършена с неточен удар на Хъдсън-Одой.

Само минута по-късно Варди бе изведен сам срещу вратаря, Англичанинът опита да прехвърли Менди, но стражът хладнокръвно спаси.

В 38-ата минута Крейг Поусън отсъди дузпа за Челси. Той прецени, че Джони Еванс е фаулирал Кристиан Пулишич. След преглеждането с ВАР се оказа, че нарушението е извън наказателното поле. Мейсън Маунт изпълни фаула много неточно.

В 41-ата минута Лестър удвои преднината си. Варди не можа да овладее дълъг пас, но топката стигна до Мадисън, който елегантно я вкара във вратата за 2:0.

Веднага след почивката резултатът можеше да стане класически. Олбрайтън центрира за Джъстин, който стреля с глава, но топката мина на сантиметри от вратата.

В 51-ата минута Ейбрахам отправи удар с глава от корнер, но не успя особено да затрудни Шмайхел.

След още четири минути Олбрайтън вкара топката във вратата на Менди, но не се зарадва защото беше в засада.

Домакините имаха още една добра възможност в 57-ата минута, когато удар на Тилеманс бе отразен от Менди.

Постоянно отчаянието започна да завладява футболистите на Челси. Те постоянно биваха хващани на контри. Домакините, вереоятно успокоени от резултата, загубиха концентрация пред гола и направиха серия от пропуски.

В 86-ата минута Вернер прати топката във вратата на Лестър след центриране от фаул. Страничната съдийка Сеан Мейси Елис вдигна флага си за засада и се оказа права след разглеждане от ВАР.

Снимка 514654

С тази победа Лестър излезе на първо място с 38 точки. "Лисиците" имат 1 мач повече от втория Манчестър Юнайтед, който е с 37 точки. Манчестър Сити е с 35 точки и два мача по-малко от лидера. Вторият и третият имат мачове в сряда.

Чесли е на осма позиция с 29 точки от 19 мача. Шампионската лига през следващия сезон става все по-голяма химера.