Челси стигна до трудна победа с 1:0 у дома срещу Саутхемптън в мач от 18-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение в срещата вкара Маркос Алонсо в продължението на първото полувреме.

Домакините доминираха изцяло през първата част, но Фрейзър Форстър на няколко пъти се намеси отлично. Все пак в 48-ата минута Маркос Алонсо изпълни безупречно пряк свободен удар и даде преднина на "сините".

В 62-ата минута Чарли Остин бе близо до изравнителен гол, но Куртоа се намеси добре.

Снимка 329423

20-ина минути преди края Фабрегас вкара за втори път топката във вратата на Форстър, но попадението правилно бе отменено заради засада на Азар, който му асистира. Малко след това вратарят на "светците" спаси далечен удар на Алонсо.

В 76-ата минута Остин отново излезе очи в очи с Куртоа, но за втори път не успя да го преодолее. До края на срещата Форстър спаси удар на Бакайоко и Фабрегас.

С трите точки Челси застигна втория Манчестър Юнайтед. Двата тима имат по 38 пункта. Саутхемптън е 12-и с 18 пункта.

Антонио Конте: Първенството е приоритет за Челси

"Когато наближат мачовете с Барселона, тогава ще мислим за тях"