Челси постигна важна победа с 3:2 като гост над Кристъл Палас в лондонско дерби от 34-ия кръг на Висшата лига. Точни за победителите бяха Оливие Жиру (6), Кристиян Пулишич (27) и Тами Ейбръхам (71). За "орлите" се разписаха Уилфред Заха (34) и Кристиян Бентеке (72).

Така "сините" събраха 60 точки и поне временно излязоха на трето място във временното класиране. За Палас това бе четвърта поредна загуба. Тимът заема 14-о място с 42 точки.

Гостите поведоха още в 6-ата минута. Тогава Джеймс намери Вилиан отдясно. Бразилецът напредна, а преследващия го Кейхил се строполи на земята с разтежение. Крилото намери Оливие Жиру, който откри резултата.

Снимка 487071

В 27-ата минута Кристиян Пулишич удвои преднината на Челси.  Той получи топката от Вилиан, направи залъгващо движение и отправи мощен удар с левия крак. Топката бе в близкия ъгъл на вратаря, но не му остави много шансове да реагира.

В 34-ата минута Заха върна "орлите" в мача. Котдивоарецът препарира Кепа с мощен удар от около 25 метра.

Гостите си върнаха двата гола аванс в 71-ата минута. Тогава Рубен Лофтъс-Чийк напредна през центъра и чукна топката към Тами Ейбръхам. Английският нападател мигновено стреля в далечния ъгъл за 1:3.

Минута по-късно Кристиян Бентеке оформи крайното 2:3, разписвайки се на празна врата след успореден пас на Ван Аанхолт.