Челси прегази Бърнли при гостуването си на "Търф Моор". "Сините" спечелиха с 3:0, мач в който имаха пълна доминация.

Хаким Зиейех откри в 27-ата минута с удар по земя през защитник. Ник Поуп не можа да реагира заради лоша видимост. До този момент домакините имаха надежди да измъкнат нещо, като също успяваха да организират добри атаки.

След почивката минималната интрига приключи с гола на Курт Зума в 63-ата минута. Мейсън Маунт завъртя топката от корнер и Зума реализира с глава.

В 70-ата минута Хаким Зиейх даде страхотен пас и изведе Тимо Вернер сам срещу Поуп. Германецът вкара петия си гол за сезона и започва да оправдава парите, дадени за него през лятото.

Снимка 503289

Източник: БГНЕС

По-късно гол на Чилуел беше отменен заради засада.

През целия мач футболистите на Бърнли така и не можаха да отправят точн удар към вратата на Едуар Менди. Новият вратар на "сините" вече е с трета "суха мрежа" във Висшата лига.

След този академичен успех Челси излезе на четвърто място с 12 точки, колкото имат Астън Вила и Лестър. Евертън, Ливърпул и Уулвърхямптън са с по 13 точки.

Бърнли се срина на последното, 20-о място само с 1 точка. Със същия актив са още Шефилд Юнайтед и Фулъм, но са с по-малко лоша голова разлика.