Отборът на Челси се класира на полуфинала за ФА Къп, след като надви Лестър с 2:1 като гост след изиграни продължения. В редовното време двата тима завършиха наравно 1:1.

Манчестър Юнайтед победи Брайтън с 2:0 за ФА Къп

Отново оживление на "Олд Трафорд", Юнайтед се класира на полуфинал за ФА Къп (ВИДЕО)

Тотнъм също се класира по-рано днес

Малко преди почивката, Алваро Мората откри резултата, след като бе изведен по великолепен начин от Вилиан. Нападателят изобщо не се замисли и стреля, като не остави никакви шансове на Каспер Шмайхел.

В 76-ата минута, "лисиците" достигнаха до изравнително попадение чрез Джейми Варди, като първият му удар към вратата бе блокиран. Топката се озова в Ибора, който също си пробва късмета, но не сполучи, а кълбото се върна при английският национал и този път той не сгреши за 1:1.

В 105-ата минута, Педро успя да изведе "сините" отново напред в резултата, след като се разписа на празна врата, тъй като Шмайхел бе излязъл прекалено напред, за да спре бившия играч на Барселона.

Така Челси се присъедини към Тотнъм, Манчестър Юнайтед и Саутхемптън на полуфиналите за ФА Къп.