Челси разгроми Барнзли с 6:0 и се класира за осминафинал за Купата на Лигата на Англия. Следващият съперник на "сините"от Лондон  ще бъде от столицата и ще излезе от отложения от коронавируса двубой между Лейтън Ориент и Тотнъм.

Скъпото попълнение на Челси Кай Хаверц отбеляза хетрик. Неговите попадения паднаха в 28-ата, 55-ата и 65-ата минута. Тами Ейбрахам откри в 19-ата минута, Рос Баркли вкара за 3:0 в 49-та минута. Крайното 6:0 оформи Оливие Жиру в 83а-ата минута.

Мачът беше много отворен и двата отбора създаваха положение след положение. Резервният вратар на Челси Кабайеро направи девет спасявания. Двубоят спокойно можеше да завърши 11:3. Франк Лампард постоянно експериментираше и трябва да е останал доволен от добрата тренировка, която проведе.

Арсенал победи като гост Лестър и е на осминафинал за Купата на Лигата

Автогол на Фукс и късно попадение на Нкетия донесоха победата на лондончани

В другите два мача паднаха общо 14 гола. Флийтууд Таун успя да върне две попадения на Евертън за 2:3, но след това отстъпи с 2:5. Моркомб беше разгромен от Нюкясъл с 0:7.