Челси пропусна да запише първа победа при новия си мениджър Франк Лампард. В мач от 2-ия кръг на Висшата лига "сините" завършиха наравно 1:1 срещу Лестър у дома. Лондончани започнаха вихрено двубоя и поведоха чрез Мейсън Маунт. През втората част Вилфред Ндиди изравни.

В началните минути вратарят на "лисиците"Каспер Шмайхел отрази удари на Маунт, Жиру и Педро.

Снимка 439121

В 7-ата минута Маунт отне топката от Ндиди пред наказателното поле, стреля и остави вратаря на гостите без шансове за изява.

До края на полувремето Аспиликуета пропусна да удвои аванса на Челси.

Брендън Роджърс: Франк Лампард е точният човек за Челси

Лестър и Челси ще излязат един срещу друг на "Стамфорд Бридж" в неделя от 18:30ч.

В 67-ата минута Ндиди изравни резултата след центриране от корнер. В 74-ата минута Мадисън пропусна великолепна възможност да изведе гостите напред. Той се озова с топаката в наказателното поле, успя да се освободи и стреля, но високо над вратата.