Челси разгроми Нотингам в мач от 3-тия кръг на турнира за Купата на Лигата в Англия.

Битката на "Стамфорд Бридж" приключи при резултат 5:1, като при малко по-добра успеваемост на атакуващите състезатели на столичани, разликата между двата тима можеше да набъбне и още.

Попаденията за победителите реализираха Кенеди, Мусонда и Батшуай, разписал се на три пъти в двубоя. Дарикуа бе точен за гостите.

Снимка 313698

Еден Азар започна като титуляр за първи път от началото на сезона. Белгийският национал счупи глезен през юни и в последните три мача записа игрови минути като резерва.

Давид Луис е наказан и няма да играе в срещата, като стана ясно и че при падането си в последния мач на тима, е счупил ръката си.

Нотингам загуби на "Стамфорд Бридж" за ФА Къп през 2000 и 2007 година, а от последните си четири мача в Лигата имаше само една победа. Днес тази тенденция беше продължена.

Снимка 313699

Челси и Нотингам се бяха срещали само веднъж за Купата на Лигата, като "сините" печелят с 2:1 в преиграването на мача от третия кръг през 1971/1972, след като първият мач завършва 1:1. През същата година Челси стига до финала, но губи с 1:2 от Стоук.

Днес с головете на Кенеди и първия на Батшуай, Челси водеше с 2:0 след само 19 минути игра.

Снимка 313697

Пет минути преди почивката и Мусонда бе точен, покачвайки на 3:0, а и демонстрирайки, че отборът всъщност разполага със съвсем качествени и равностойни резерви, противно на някои схващания.

4:0 направи отново Батшуай, вкарал второто си попадение в срещата 8 минути след почивката, а отново той покачи на 5:0 в 86-ата минута.

Гостите стигнаха до почетен гол, дело на Дарикуа, в продължението на мача.