Отборите на Челси и Тотнъм постигнаха драматични победи в 1/16 финалите за турнира Карабао Къп. Двата тима продължиха напред след изпълнения на дузпи.

Сините от Лондон завършиха 1:1 с Астън Вила на "Стамфорд Бридж". Тимо Вернер изведе домакините напред в резултата в 54-та минута, но Камерън Арчър изравни 10 минути по късно. Така се стигна до изпълнения на дузпи, в които момчетата на Томас Тухел демонстрираха по-здрави нерви и с резултат 4-3(при дузпите) се класираха напред в надпреварата.

В друг интересен двубой от тази вечер Уулвърхемтън прие Тотнъм на своя стадион. Гостите поведоха с 0:2 след голове на Ндомбеле(14') и Кейн(23'). "Вълците" отговориха подобаващо и успяха да се върнат в мача с попадения на Дендонкер(38') и Поденсе(58'). Така се наложи мачът да бъде решен след изпълнения на дузпи, в които домакините пропиляха последните три и успехът отиде на сметката на Тотнъм.