Челси и Тотнъм завършиха 0:0 в дербито на десетия кръг на английската  Висша лига. Домакините имаха сериозно предимство, но традиционната тактика на Моуриньо, доведе до не много атрактивен спектакъл.

Челси започна по-активно, докато гостите чакаха удобни моменти за контраатаки. В 11-ата минута бърза акция на "сините" завърши с голов удар на Вернер, но германецът се оказа в засада. Малко след това удар на Орие към другата врата накара Менди да се намесва с вещина.

Към средата на полувремето Тотнъм поизравни притежанието на топката, но головете положения липсваха. Имаше една добра контра на "шпорите", когато Хари Кейн не можа да вземе правилно решение.

Снимка 507512

"Сините" започнаха по-агресивно втората част и стигнаха до няколко опасни центрирания на Зиеш и Джеймс, но защитата на "шпорите" се справи с тях.

В 64-ата минута Тотнъм имаше голям късмет, когато Тами Ейбрахам на можа да засече топката отблизо. Моуриньо пусна в игра малко по-късно "златната" си резерва Джовани Ло Селсо.

Около 70-ата минута Тотнъм успя да стигне до два корнера, с което леко отслаби натиска на Чесли. И двете центирания бяха остри, но защитата се справи. Малко по-късно Кристиан Пулишич влезе на мястото на Тимо Вернер.

В 80-ата минута Юго Льорис направи страхотно спасяване. Мейсън Маунт успя да стреля от фронтална позиция и капитанът на Тотнъм трябваше да се разтегне надясно, за да избие в корнер. В ответната атака Менди се намеси акробатично след центриране на Хьон-мин Сон отдясно.

В 87-ата минута имаше характерна за мача ситуация. Льорис излезе да боксира топката и след това Хьон-мин Сон трябваше да неутрализира опаснността.

В 92-ата минута Рондон сбърка с пас назад. Резервата Жиру напредна и при опит да прехвърли вратаря подаде топката на сънародника си Льорис. Веднага след това Ло Селсо не уцели вратата след грешка на Курт Зума.

Стартови състави:

Челси: Менди, Джеймс, Тиаго Силва, Зума, Чилуел, Канте, Ковачич, Маунт, Зиеш, Вернер, Ейбрахам.

Тотнъм: Лорис, Орие, Дайър, Родон, Регилон, Хьойберг, Сисоко, Ндомбеле, Бергвайн, Сон, Кейн.

След този резултат Тотнъм се върна на първото място с 21 точки, изпреварвайки Ливърпул по голова разлика. Челси е натрета позиция с 19 точки, но може да бъде изпреварен от Лестър, който утре е домакин на Фулъм. "Лисиците" имат 18 точки и при  победа с 6 гола дори могат да оглавят класирането.