Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 40,021

Байерн се класира на четвъртфинал. Челси ще се разходи до Мюнхен.

Горецка сменя Алкантара. Четири минути добавено време.

Пробив на Маунт отляво. Лесно спасявание на Нойер.

85′

Толисо смени голмайстора Гнабри.

84′

Съдията преразгледа решението си за картона и показа червен картон на Алонсо за фаул без топка.

81′

Маркос Алонсо получи картон за удар на Левандовски.

75′

ГОООЛ! Алфонсо Дейвис избяга сам отляво, като премина през двама играчи на Челси. Топката беше подадена на Левандовски пред голлинията и полякът само я довкара.

Снимка 468702

74′

Уилиан даде прострелен пас отдясно. Двама играчи на Челси не успяха да засекат топката.

73′

Педро смени Аспиликуета. Жоржиньо стана капитан на Челси.

72′

Дейвис стигна до аутлинията отляво, но центрирането му излезе в аут.

69′

Шут на Маунт в аут след грешка на Кимих.

67′

Коутиньо не успя да засече топката пред голлинията на Челси.

65′

Коутиньо сменя Коман.

64′

Кингсли Коман разтегна и седна на терена.

63′

Игра на футболист на Чесли с ръка в наказателното поле. ВАР за сега не реагира. Топката се удари в разперената ръка на Кристенсен.

62′

Финтове на Гнабри. Ударът му беше избит в корнер.

61′

Ейбрахам сменя Жиру.

61′

Рос Баркли отстъпи мястото си на Уилиан.

59′

Удар от воле на Гнабри след центриране на Павар. Топката мина над вратата.

57′

Левандовски за малко да засече топката пред вратата на Кабайеро след центриране на Коман отдясно. Нова бърза контра за гостите.

54′

ГООООЛ! Гнабри вкара втория си гол. Отново подаване на Левандовски след смъртоносна контра. Гнабри излезе под ъгъл отляво и стреля в далечния ъгъл.

Снимка 468697

51′

ГООООЛ! Гнабри вкара отблизо след прострелно подаване на Левандовски. Преди това Гнабри спря на гърди и изведе поляка отляво, който предпочете да не стреля.

50′

Жоржиньо си изпроси картон за разправия със съдията. Той няма да играе на реванша.

Снимка 468693

48′

Две спасявания на Нойер. Маунт излезе сам срещу вратаря, но беше застигнат от защитата. Вторият удар беше на Баркли. Оказа се, че Маунт е бил в засада. Излишен адреналин.

45′

Начало на второто полувреме.

45+2′

Предимство за Байерн, но и домакините имаха своите положения.

Снимка 468678

45+1′

Алкантара спъна измъкващия се Баркли.

Снимка 468688

45′

Една минута добавено време.

43′

Нойер спаси трудно удар на Алонсо след много бърза контра на Челси.

42′

Кабайеро хвана падаща топка. Остро центриране на Байерн от фаул отдясно, защитник успя да извади топката от главата на Левандовски.

39′

Прострелно центриране за Челси от фаул отляво. Никой не можа да засече топката.

35′

Греда. Мюлер стреля със задната част на главата, но топката се отклони от гредата на вратата на Челси.

34′

Чудесна възможност за Челси след грешка на Нойер. Заяършваият удар на Маунт не влезе.

30′

Териториално и игрово надмощие на Байерн.

Снимка 468676

29′

Тежък диагонален удар на Мюлер. Топкат мина до лявата греда на Кабайеро.

27′

Кабайеро успя да спаси, след като Левандовски беше сам срещу него фронтално. Грешка на Рос Баркли.

Снимка 468674

26′

Кабайеро успя да улови топката пред краката на Левандовски. Владението на топката е 33% на 67%.

25′

Хубава контра на скорост на Байерн отляво. Кристенсен успя да изчисти в тъч до корнера.

24′

Удар на Баркли отляво в аут след контра на Челси.

20′

Алаба успя да пресече в корнер остро центрирана топка от Маунт. Жиру стреля с глава след ъгловия удар.

17′

Бърза контра за Челси отдясно. Дейвис надигра Маунт и топката излезе в аут.

Снимка 468668

15′

Левандовски беше изведен зад защитата отляво. Кабайеро излезе и успя да блокира удара в корнер.

След него Гнабри отклони топката на първа греда, но тя излезе зад задната греда в аут.

11′

Коман излезе на скорост отдясно, но ударът му мина покрай близката греда. Левандовски остана недоволен.

7′

Маунт стреля в аут след тъч за Челси.

Снимка 468662

2′

Кабайеро спаси първия удар в мача.

1′

Били Гилмор Джоушуа Сирксее

Германският Байерн е фаворит за днешното си гостуване на английският Челси. Както букмейкърите, така и много специалисти предричат положителен резултат за германския колос.

Байерн спечели с изключителна лекота групата си, докато Челси трябваше да се бори до последния момент и да се промъкне пред полуфиналиста от миналото издание Аякс.

Надеждата на Челси е уязвимостта на Байерн отзад, Нещо, което се проявява в много от мачовете в Бундеслигата. Лондончани спечелиха дербито с Тотнъм в събота и имат добро самочувствие. Трудният успех на Байер срещу Падерборн може да даде извода, че когато има проблеми на линия е Левандовски.

Освен всичко друго, Байерн има да си връща за злощастно загубения финал през 2012 година.