Актуалният носител на трофея в ШЛ - Челси изненадващо отстъпи в борбата си за финално първо място в група Н. Селекцията на Томас Тухел стигна само до 3:3 при визитата си на Зенит. Грешката, комбинирана с успеха на Ювентус над Малмьо, остави "сините" на второ място и ги "обрече" на по-сериозен опонент за осминафиналите.

Силен мач за британците изигра Тимо Вернер, но двата му гола и асистенция в крайна сметка не се оказаха достатъчни.

Снимка 556572

Източник: EPA/БГНЕС

Често критикуваният от феновете Тимо откри головата си сметка още във втората минута, когато се разписа след асистенция на Кристенсен. Зенит изненада мнозина, след като още до паузата сътвори пълния обрат.

Клаудиньо и Азмун нанизаха по гол в мрежата на Кепа и изведнъж се оказа, че Челси губи битката за първото място в групата за сметка на Ювентус. Последната си дума все пак не бяха казали нападателите на лондончани.

В 62-ата минута Вернер получи пас в перспектива, а подаването му мина под плонжа на Кержаков, за да може Лукаку да отбележи на празна врата.

Уж развръзката настъпи четири минути преди последния съдийски сигнал. Тимо Вернер шутира между двама бранители в "небесносиньо" и докара нещата до безценното за Челси 2:3. При попадението му останаха съмнения за засада, които макар и гледани с ВАР не бяха достатъчни за съдията Сердер Гозубуюк да промени решението си.

Снимка 556574

Истинската кулминация тепърва предстоеше. В петата минута от добавеното време лошо отбита топка попадна в краката на Магомед Оздоев, който с фамозно воле фиксира крайното 3:3 и обърка страшно много сметките на Челси в най-престижния турнир.

Ювентус - Малмьо 1:0 в мач от Шампионската лига