Австрийският първенец Залцбург съхрани надежди за продължаване в елиминациите на Шампионската лига. Тази вечер "биковете" постигнаха своя първи успех в груповата фаза, триумфирайки като гост на Локомотив (Москва) с 3:1.

По този начин те се изкачиха до третата позиция в група "А", имайки точка по-малко от втория Атлетико (Мадрид). На "рохибланкос" обаче тепърва им предстои двубой срещу Байерн (Мюнхен).

Момчетата на Джеси Марш изковаха ценните три точки още през първата част, когато достигнаха до двете от попаденията в мрежата на "железничарите". Резултатът бе открит от Бериша в 28-ата минута. Нападателят се оказа най-съобразителен при спасяване на Гилерме и съумя да осъществи голова добавка.

Снимка 507789

Източник: EPA/БГНЕС

Това обаче не бе всичко от въпросния, който реализира второто си попадение малко преди паузата. Бранител на Локо изчисти неубедително една топка, която моментално бе превърната от Койта в извеждащ пас за Бериша. Той от своя страна не сбърка за 0:2.

Домакините се върнаха в мача 11 минути преди края, когато Антон Миранчук намали от дузпа. Тя бе извършена за нарушение на Андре Рамальо срещу сънародника му от противниковия тим Зе Луис.

Наказателният удар обаче не вдъхна необходимия порив в играта на московчани, тъй като те инкасираха фатален трети гол в 81-ата. Германската резерва Адейеми наказа страхотна грешка на Черкейра Пайм и след самостоятелен рейд оформи крайното 1:3.

Атлетико (Мадрид) - Байерн (Мюнхен) 1:1 (Развой на срещата по минути)

Втрото място в група "А" ще бъде оспорвано от испанците и Залцбург

ЛОКОМОТИВ (МОСКВА) -ЗАЛЦБУРГ 1:3

0:1 Бериша (28"), 0:2 Бериша (41"), 1:2 Миранчук - дузпа (79"), 1:3 Адейеми (81")