Порто загуби от Ювентус в първи мач между двата тима от 1/8-финалите в Шампионската лига.

Битката на "Ещадио до Драгао" завърши при резултат 0:2. Попаденията за победителите реализираха Марко Пяца и Даниел Алвеш.

Двамата се разписаха само в рамките на две минути - между 72-ата и 74-ата. Още по-любопитното за отбелязване беше и това, че те се бяха появили на терена няколко минути преди да се озоват в прегръдките на съотборниците си.

Снимка 279986

За Алвеш това дори бе едно от първите му съприкосновения с топката въобще в срещата.

Така Масимилиано Алегри за пореден път доказаха удивителния си нюх към промените в игровата постройка на тима си. Не за първи път включени от специалиста състезатели се оказват ключови за крайния развой, а и успех, в мач на Ювентус.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на "Ещадио До Драгао":

НА ЖИВО: Порто - Ювентус

Сблъсъкът тази вечер е крайно непредвидим

Това беше един от най-очакваните сблъсъци от тази фаза.

Двамата треньори нямаха сериозни кадрови проблеми, но преди срещата лагерът на Старата госпожа беше разтърсен от грандиозен скандал. След разменени псувни с Макс Алегри, Леонардо Бонучи получи глоба и беше дисциплинарно наказан да не играе на "Ещадио до Драгао".

Солена глоба за Леонардо Бонучи след псувните към Масимилиано Алегри

Солена глоба за Бонучи след псувните към Алегри

Футболистът обаче остава титуляр

Бранителят пътува до Португалия, но изгледа мача от трибуните.

Срещата бе по-специална за Алекс Сандро, който премина в Юве именно от Порто преди 1,5 г.

Няма милост: Алегри си го връща на Бонучи за цветущите псувни

Извади го от групата

Задачата на "бианконерите" днес обаче не беше никак лесна. "Драконите" се намираха в страховита форма и са в серия от 6 поредни победи във всички турнири. В техния дом пък отборът нямаше загуба от началото на сезона - 13 победи и 5 равенства, а в плейофите на Шампионска лига се разправи с друг италиански гранд. Рома измъкна 1:1 при визитата си, но в Рим претърпя пълен крах и след загуба с 0:3 отпадна от турнира.

Но статистиката показваше, че сблъсъкът тази вечер е крайно непредвидим, защото през настоящата кампания Юве имаше 3 успеха от 3 мача като гост в най-силната клубна надпревара.

Ювентус победи Палермо с 4:1

Ивайло Чочев вкара на Ювентус

Българинът отбеляза в самия край на мача

Освен това торинци се чувстват комфортно на португалска земя, където вече 6 пъти са печелили, 2 са завършвали наравно и имат 4 поражения. Също така Старата госпожа е в серия от 9 поредни двубоя без загуба в Шампионска лига, но има 4 отпадания от португалци - предимно от Бенфика.

Първото полувреме днес премина основно под диктовката на гостуващия състав. Чистите голови ситуации за тима обаче се брояха на пръстите на едната ръка.

Домакините опитваха да притесняват съперника си основно чрез центрирания в наказателното поле и изстрели от далечна дистанция.

Снимка 279985

Между 25-ата и 27-ата минута Телес получи два последователни жълти картона за необмислени, груби нарушения и заслужено напусна терена преждевременно.

Това повлия неимоверно върху представянето и поведението на тима на терена, като Порто се върна в половината си и предимно се защитаваше.

Няколко минути преди почивката Икер Касияс се отчете с невероятно спасяване, като след изстрел на Игуаин топката рикошира в тялото на бранител и бе на път да порази целта. Касияс обаче предотврати подобно стечение на обстоятелствата.

Снимка 279983

В самия край на полувремето пък Дибала нацели лявата греда на вратата на Порто. Така или иначе обаче попадения все още нямаше.

Снимка 279982

Всичко бе решено само в рамките на две минути - между 72-ата и 74-ата, след направените от Алегри смени.

Първо Пяца, с премерен, плътен изстрел, а малко по-късно и Алвеш, след технично изпълнение, оформиха крайното 0:2.

Този резултат до голяма степен предвещава, ако не и обезсмисля реванша в Италия.