Ювентус победи Валенсия с 2:0 като гост в мач от група "Н" на Шампионската лига. Срещата на "Местая" ще се запони най-вече с червения картон на Кристиано Роналдо в дебютната му среща за "бианконерите" в най-комерсиалния клубен турнир. Португалецът остави своя отбор с човек по-малко в 29-ата минута, но въпреки това "старата госпожа" стигна до успеха с два гола от дузпи на Миралем Пянич (45 и 51). Дълбоко в добавеното време Даниел Парехо пропусна от бялата точка за домакините.

"Прилепите" направиха твърде малко, въпреки че повече от час бяха с човек по-малко и закономерно загубиха. Испанският тим се отчете с няколко далечни удара на Карлос Солер, който не затрудниха Войчех Шчесни.

Валенсия - Ювентус 0:2

Валенсия - Ювентус 0:2, втори гол от дузпа на Пянич

Двубоят на "Местая" започва в 22:00 часа

Първата опасност в мача създадоха домакините. Гонсало Гедеш получи пред наказателното поле и стреля от движение, но над вратата. В 11-ата минута Юве пропусна отлична възможност. Роналдо не засече добре центриране отляво. Топката обаче стигна до Манджукич, който от няколко метра прати топката над вратата.

Натискът на гостите продължи. В 17-ата минута Бернардески бе намерен в пеналта и с едно докосване върна към Кедира. Германският халф от няколко метра стреля неточно.

Снимка 379230

Източник: uefa.com

В 20-ата минута удар на Бернардески бе спасен от Нето. При последвалото разбъркване топката стигна до Матюиди, който я прати в тялото на противников бранител.

В 29-ата минута главният рефер Феликс Брих изгони Кристиано Роналдо с директен червен картон. Португалецът се сблъска с Жейсон Мурийо, който падна на тревата. След това нападателят го хвана за косата, а повторенията показаха и че го е изритал. Това бе първо изгонване за Роналдо в Шампионската лига в кариерата му до момента.

Снимка 379245

В 38-ата минута Батшуай се пребори с Киелини в наказателното поле и от малък ъгъл нанесе удар, който бе отразен от Шчесни.

Минути по-късно се стигна до разбъркване в пеналта пред Нето и удар на Кансело срещна напречната греда. След това Дани Парехо вдигна високо крака си в опит да изчисти топката и изрита Кансело в главата. Брих веднага посочи бялата точка. От наказателният удар Миралем Пянич даде аванс на "бианконерите".

Снимка 379231

Източник: Twitter

Втората част започна със слаб удар с глава на Родриго, който не затрудни Шчесни. В 50-ата минута Ювентус получи втора дузпа. Мурийо задържа в наказателното поле Бонучи и съдията за втори път посочи бялата точка. Зад топката отново застана Пянич, който с удар в десния ъгъл направи резултата 0:2.

Валенсия отговори със силен удар по диагонала на Карлос Солер, който излезе в аут. Малко след това отново халфът опита да преодолее Шчесни с шут от далечна дистанция, но полският вратар изби в корнер.

Снимка 379237

В последните двадесет минути Валенсия упражни натиск, който не доведе до нищо по-сериозно пред Войчех Шчесни. Карлос Солер опита няколко удара, които не затрудниха поляка. Шут на Кевин Гамейро също бе неточен.

В 87-ата минута Дъглъс Коща стреля по диагонала, Нето спаси, а след това бразилецът получи контузия и бе заменен, след като преди това самият той влезе на мястото на Пянич.

Снимка 379249

В добавеното време на срещата опасен удар на Родриго мина покрай вратата. В 95-ата минута Феликс Брих отсъди нова дузпа, този път в полза на Валенсия за спорно нарушение на Даниеле Ругани. Даниел Парехо застана зад топката, но Шчесни спаси удара му. Така Юве стартира участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига с успех, въпреки червения картон на Кристиано Роналдо.