Ювентус постигна изключително трудна победа у дома с 2:1 над Спортинг (Лисабон) в мач от група "D" на Шампионската лига. Миралем Пянич и Марио Манджукич успяха да направят пълен обрат за италианския гранд, след като преди това Алекс Сандро си бе отбелязал нелеп автогол.

"Бианконерите" събраха 6 точки и заемат второ място в своята група. Лидер е Барселона с 9, докато Спортинг е с 3. Последен е Олимпиакос с нула.

Ювентус не изигра най-добрия си мач, но успя да се поздрави с успех. Играчите на Масимилиано Алегри имаха инициативата в по-голяма част от срещата, но с добри изяви под рамката на вратата на португалския гранд се отличи Руй Патрисио.

Наставникът на Ювентус заложи на Игуаин на върха на атаката, а по крилата нападаха Манджукич и Хуан Куадрадо. В титулярния състав се завърна и Миралем Пянич, който зае мястото си в центъра на терена.

Снимка 318667

Първите минута на "Алианц Стейдиъм" преминаха при равностойна игра. Така се стигна до 12-ата минута, когато Желсон Мартинс бе изведен зад защитата на Ювентус, но стреля право в тялото на Буфон, топката обаче рикошира в Алекс Сандро и влезе във вратата за 0:1.

Последва мигновен натиск на Ювентус, който можеше да се увенчае с успех в 17-ата минута, но Руй Патрисио спаси удар на Кедира. В 22-ата минута Манджукич не успя да преодолее стража на гостите, който изби в корнер.

Ювентус - Спортинг 2:1

Двата тима записаха победа и загуба до момента в Шампионската лига

Така се стигна до 29-ата минута, когато Ювентус изравни. Миралем Пянич изпълни превъзходно пряк свободен удар и заби топката във вратата за 1:1.  Малко след това бранител на гостите изби опасе удар на Манджукич.

В 43-ата минута Юве можеше да направи пълен обрат. Джорджо Киелини свали в наказателното поле за Игуаин, който стреля силно в близкия ъгъл, но вратарят Руи Патрисио с блестяща намеса опази вратата си.

Снимка 318665

Втората част започна с две възможност за гостите от Спортинг, които обаче не затрудниха Буфон. Ювентус отговори с удар на Пянич.

В 58-ата минута защитата на "лъвовете" допусна грешка, топката попадна в Дибала, който с удар извън наказателното поле не затрудни Руй Патрисио.  Пет минути по-късно и Киелини не намер целта.

В 70-ата минута стражът на португалците отрази и удар с глава на Марио Манджукич след изпълнение на корнер.

Снимка 318664

Натискът на Ювентус даде резултат в 84-ата минута, когато Манджукич направи пълен обрат. Хърватинът се възползва от подаване на резервата Дъглъс Коща. До края на мача "бианконерите" задържаха преднината си и се поздравиха с труден, но много ценен успех.