Интер победи драматично Борусия (Мьонхенгладбах) в мач от група "Б" на Шампионската лига. "Нерадзурите" се наложиха с 3:2 като гости в Германия. По този начин Борусия продължава да е на първото място в класирането с 8 точки, докато Интер е на последното с 5 пункта.

На второ място е Шахтьор със 7 точки, колкото има и третия Реал. По този начин всичко ще се реши в последния кръг, като шанс за продължаване на осминафиналите, имат всичките четири отбора.

Мачът днес започна добре за италианския тим. В 17-ата минута Интер поведе след като Матео Даемиан беше намерен непокрит в наказателното поле от Роберто Галярдини и не сгреши с чудесен завършващ удар в долния десен ъгъл за 0:1. 12 минути по-късно се стигна до нова възможност за "нерадзурите". Мартинес овладя отличен пас и стреля умело, но ударът му бе блокиран.

В добавеното време домакините успяха да изравнят. Ласаро намери Плеа, който с глава от близко разстояние направи 1:1. В 62-ата минута Мартинес заби греда, пропускайки да изведе италианците отново напред в резултата.

Две минути по-късно Интер все пак вкара. Лукаку бе намерен от Брозович и с удар от близо направи 1:2. В 73-ата минута Хакими демонстрира страхотен поглед и пусна умело към Лукаку, който хладнокръвно стреля за 1:3. Само три минути по-късно домакините успяха да върнат попадение чрез Плеа. В ранния мач от групата днес, Реал загуби от Шахтьор с 0:2.

Шахтьор пак удари Реал (Мадрид), пътят за "кралете" към осминафиналите ще е труден

Украинците победиха мадридчани с 2:0