Валенсия сензационно изхвърли Аякс от Шампионската лига. "Прилепите" спечелиха с 1:0 гостуването си в Амстердам и завършиха като победител в група "Н".

Напред продължава и Челси, който победи Лил с 2:1.

Единственият гол тази вечер вкара Родриго в 24-ата минута. Тогава нападателят получи отличен пас от Феран Торес и прехвърли вратаря Онана.

В 43-ата минута Ван де Беек преодоля вратаря на гостите, но Гая изчисти от голлинията.

Снимка 456895

Източник: uefa.com

В 66-ата минута Аякс пропиля най-чистото си положение, след като Хаким Зиеш не успя по най-добрия начин да насочи топката след подаване на Ван де Беек пред вратата.

В добавеното време на мача Габриел от гостите бе изгонен с директен червен картон.

Така в крайното класиране Валенсия събра 11 точки. Толкова има и Челси, но "прилепите" са с по-добри показатели. Трети остава Аякс с 10 пункта, а Лил е последен.

Борусия (Дортмунд) взе своето от Славия и се класира за елиминациите в Шампионската лига

"Жълто-черните" надвиха чехите с 2:1