ЦСКА (Москва) победи Реал (Мадрид) 3:0 като гост в последен мач от група "G" на Шампионската лига. Фьодор Чалов (37), Георги Шенников (43) и Арнор Сигурдсон (73) донесоха престижния успех на "армейците", които обаче приключват европейското си участие през този сезон.

Треньорът на "белите" Сантиаго Солари остави повечето си титуляри на резервната скамейка, след като отборът вече си беше осигурил първото място в групата.

Руският гранд остава на четвърто място в крайното класиране, след като Виктория (Пилзен) победи Рома с 2:1 и по този начин си гарантира продължаване в Лига Европа. Двата тима събраха по 7 точки, а "вълците" остават втори с 9.

Това бе първа домакинска загуба на Реал от 252 мача в Европа, в която отборът губи с повече от два гола.

Снимка 394951

Източник: uefa.com

Двубоят започна с очакван домакински натиск, макар че пред Акинфеев нямаше голови положения. Първата добра възможност за попадение изпусна Карим Бензема, който не успя да засече отличен пас на Винисиус.

В 24-ата бразилският младок направи пореден силен пробив, стреля по диагонала, вратарят Игор Акинфеев изби, а при добавката Марко Асенсио нацели греда.

"Армейците" нанесоха два удара преди почивката. В 37-ата минута руският гранд организира отлична атака. Топката попадна във Фьодор Чалов, който финтира защитник и с премерен удар в левия ъгъл не остави шансове на Куртоа.

Реал (Мадрид) взима Мауро Икарди през лятото

Аржентинецът иска да играе в отбор, който е фаворит в ШЛ

В 43-ата минута Чалов намери Фернандес с пета. Руският национал центрира, топката бе отбита, но попадна в Георги Шенников, който я прати във вратата за 0:2.

Сантиаго Солари опита да промени хода на събията и пусна в игра Гарет Бейл и Тони Кроос. "Белите" държаха инициативата, но така и не успяха да отбележат. Това сториха гостите в 73-ата минута чрез Арнор Сигурдсон. Исландският халф получи топката в наказателното поле и я насочи към вратата за 0:3.

В 86-ата минута Марко Асенсио можеше да върне един гол, но ударът му мина над гредата.