ЦСКА (Москва) направи важна крачка към елиминациите в Шампионска лига, след като руснаците се наложиха с 2:0 над Бенфика в мач от група "А", където са още отборите на Манчестър Юнайтед и Базел. С успеха "армейците" се наредиха на второто място с актив от 9 точки, с 3 повече от Базел, който приема по-късно тази вечер "червените дяволи" на Жозе Моуриньо.

Московчани бяха по-добрият отбор и закономерно стигнаха до победата, която можеше и да е по-изразителна. Играчите на Виктор Гончаренко обаче направиха някои пропуски, а на няколко пъти не успяха да вземат правилното решение в завършващата фаза.

Все пак те поведоха в резултата чрез Шенников, който получи топката в наказателното поле и с удар с левия крак откри - 1:0 за ЦСКА (Москва). На повторението обаче се видя, че футболистът на руския отбор е бил в положение на засада!

Десетина минути след началото на второто полувреме интригата до голяма степен приключи.

Витиньо успя да нахлуе отдясно в наказателното поле, опита подаване към свой съотборник, но топката удари тялото на Жардел и влетя в мрежата за 2:0! До края на мача Витиньо имаше още една възможност да се разпише, но вратарят се намеси и изби в корнер негов удар.

Победата може да се окаже от изключително значение за московчани, докато Бенфика регистрира едно от най-срамните си представяния в евротурнирите, тъй като след 5 изиграни мача отборът е без спечелена точка.

ЦСКА (М) - Бенфика 2:0

1:0 Шенников 13'
2:0 Витиньо 56'