Датският първенец Мидтиланд се класира за груповата фаза на Шампионската лига. Палачът на Лудогорец премина и през плейофите на надпреварата, след като надви Славия (Прага) с 4:1. Първият двубой в Чехия завърши при нулево реми.

Ференцварош влезе в групите на Шампионската лига след 25-годишно чакане

Унгарците удържаха 0:0 срещу норвежкия шампион Молде

31 минути за историческия успех на "вълците" записа българският национал Божидар Краев. По този начин роден футболист отново се докосва до същинската част от турнира, като за последно това се случи преди 3 години.

Краев имаше сериозен принос за триумфа, след като се появи в игра, когато резултатът беше 0:1 в полза на чехите. Те откриха още в третата минута чрез Олайинка, но преживяха истинско крушение след паузата.

От УЕФА разрешават отлагане на мачове в евротурнирите

Това може да става до 28 януари

В 65-ата звездата на Мидтиланд Сори Каба изравни, а пълният обрат бе факт в 84-ата, когато Шолц отбеляза от дузпа. Случващото се принуди Славия да се хвърли сляпо в атака. Вместо скъпоценен втори гол на чужд терен, грандът от Прага получи още две попадения в своята мрежа.

За победителите се разписаха още Онйека и Дрейер, като за гола на втория асистира именно нашето момче Краев.

Тази вече още два тима си проправиха път до групите на ШЛ. Единият от тях е руският Краснодар, който победи и в реванша с 2:1 гръцкия ПАОК. Залцбург отново е в топ 32, след като отстрани Макаби (Хайфа).

Лудогорец загуби с 0:1 от Мидтиланд и приключи участието си в Шампионската лига

Безидеен Лудогорец се прости с Шампионската лига

"Орлите" загубиха с 0:1 от Мидтиланд

МИДТИЛАНД - СЛАВИЯ ПРАГА 4:1

0:1 Олайинка (3"), 1:1 Каба (65"), 2:1 Шолц-дузпа (84"), 3:1 Онйека (88"), 4:1 Дрейер (90+1")