Спортинг (Лисабон) затвърди превъзходството си над Олимпиакос за втори път, след като победи гръцкия си съперник с 3:1 в мач от група "D" на Шампионската лиг.

Успехът гарантира на португалците минимум участие в Лига Европа напролет. "Лъвовете" събраха 7 точки и имат с една по-малко от втория Ювентус, докато Барселона си осигури класиране напред след 0:0 в Торино по същото време.

Мачът на "Жозе Алаваладе" вървеше равностойно до заключителните минути на първото полувреме, когато гостите допуснаха две попадения и се оттеглиха на почивката с пасив от 0:2. В 40-ата минута Желсон Мартинс беше изпуснат по десния фланг, той напредна и насочи топката по земя пред вратата, където Бас Дост я засече в мрежата. В самия край на полувремето Бруно Сезар с плътен удар удвои и до голяма степен уби интригата в срещата.

Бас Дост вкара втория си гол в мача, след като засече центриране от корнер и с глава прати топката в мрежата - 3:0 за Спортинг. Гостите върнаха едно попадение в края на мача, с което бе оформено и крайното 3:1 за португалците.

Ювентус и Барселона "спукаха" топката в Торино (ВИДЕО)