Руският първенец Спартак (Москва) изигра фантастичен мач и разби гостуващия Севиля с 5:1 в мач от груповата фаза на Шампионската лига. Куинси Промес(2), Лоренсо Мелгарехо, Денис Глушаков и Луис Адриано вкараха головете за голямата победа. За севилци се разписа Симон Кяер.

Българският национал Ивелин Попов започна като титуляр за руснаците и игра до 57-ата минута, когато бе заменен от Марио Пашалич.

Снимка 318475

Спартак събра 5 точки в актива си и заема второ място в група "Е". Ливърпул е лидер със същия брой точки, но с по-добра голова разлика. Севиля има 4 пункта, докато Марибор е с 1.

Двубоят започна с домакински натиск, които благодарение на подкрепата на своите фенове създадоха няколко добри положения за гол. Така в 18-ата минута Ешченко намери Промес в наказтелното поле, който с глава даде преднина на московчани.

Андалусци изравниха в 30-ата минута чрез Симон Кяер. Датският бранител се оказа най-съобразителен в наказателното поле и вкара за 1:1. Малко след това и Попов пробва един удар извън наказателното поле, но Рико спаси.

Ливърпул разгроми Марибор със 7:0

Ливърпул изнесе голов рецитал на Марибор, Чембърлейн с първо попадение за "мърсисайдци" (ВИДЕО)

"Червените" са лидери в Група "Е"

Второто полувреме започна с няколко добри атаки на Севиля. Спартак отново поведе секунди, след като Попето бе заменен. Мелгарехо получи от Промес и без да се бави намери далечния ъгъл на вратата за 2:1. В 67-ата минута домакините увеличиха аванса си. Комбаров центрира, а Глушаков от воле направи резултата 3:1.

Снимка 318476

В 74-ата минута Промес намери Луис Адриано, който финтира Рико и вкара за 4:1. В 90-ата минута най-добрият на терена Куинси Промес вкара за крайното 5:1.