Чиприян Марика отбеляза 5 минути преди двубоя на неговия Щутгарт с Рейнджърс на "Готлиб Даймлер щадион" и неговият тим спечели с 3:2. Това бе първи успех за немския тим, който - въпреки спечелените 3 точки напуска, напуска турнира.

Рейнджърс се нуждаеше от успех, за да има по - добри шансове за класиране в следващата фаза на турнира. Теоритично шотландците можеха дори да се класират още след мача си с Щутгарт, в случай, че бяха победили, а Лион - загубил от Барса.

Играчите на Рейнджърс бяха изключително мотивирани и откриха резултата в 27 - ата чрез Чарлс Адам. Играчът се разписа само минута, след като замени Лий Маккълък. След изпълнение на корнер, Карлос Куеяр свали топката към Адам, който я прати в мрежата от близка дистанция.

В добавеното време на първото полувреме обаче гостите бяха обляни от студен душ. Какау изравни, след като отклони топката във вратата на гостите след шут на Павел Пардо.

През втората част домакините дори постигнаха пълен обрат. Андреас Бек центрира отдясно към Пардо, който се разписа.

8 минути по - късно обаче същото сториха и гостите. След центриране на Стивън Нейсмит и неумела намеса на вратаря на Щутгарт Рафаел Шафер, Бари Фъргюсън вкара за 2:2.

Точката също щеше да бъде ценна за Рейнджърс, но в 85 - ата минута Людовик Манин центрира отляво за Чиприян Марика, който донесе победата на тима си.

Въпреки загубата си, Рейнджърс продължава да заема второто място, но вече само благодарение на по - добрата си голова разлика от Лион.