Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители:
90+7′

КРАЙ НА СРЕЩАТА! МАНЧЕСТЪР СИТИ ПОБЕДИ ШАЛКЕ 04 С 3:2.

Манчестър Сити победи Шалке 04 с 3:2 в Шампионска лига

Обрат за историята: ВАР, две дузпи и червен картон не спряха Манчестър Сити в Германия!

"Гражданите" победиха с 3:2 "кралскосините"

90+4′

Жълт картон за Едерсон

90′

ГООООЛ! Рахим Стърлинг бележи за 3:2! Нападателят овладя топката след дълъг пас на Едерсон и с лекота преодоля Ферман, оставяйки Сити на крачка от важна победа в Шампионска лига.

88′

Ари заменя Марк Ут

87′

Зинченко ще довъро този мач на мястото на Де Бройне

85′

ГОООООЛ! Лерой Сане изравнява! Брилянтно изпълнение на пряк свободен удар от нападателя, който се разписа директно от фаула, изпращайки топката в неспасяемия горен десен ъгъл на вратата на Ферман - 2:2.

78′

Скшибски заменя МакКени

78′

Лерой Сане влиза на мястото на Серхио Агуеро

77′

Бернардо Силва успя да си осигури нужното пространство, освобождавайки се от защитата на "кралскосините", но след мощния му удар, топката прелетя високо над напречната греда.

73′

Жълт картон за Салиф Сане

70′

Давид Силва отстъпва мястото си на Компани

68′

Втори жълт и съответно червен картон за Отаменди заради грубо нарушение срещу Бургщалер

66′
Снимка 407844

Източник: БГНЕС

65′

Мендил е заменен от Бургщалер

56′

ПРОПУСК!!! Илкай Гюндоган получи хубаво подаване на ръба на наказателното поле и веднага шутира към вратата, но топката премина покрай лявата греда.

45′

Начало и на втората част!

45+5′

Край на първото полувреме! Шалке се оттегля на почивка с гол аванс пред Манчестър Сити - 2:1.

45′

ГОЛ! Бенталеб отново е точен от бялата точка - 2:1. Пълен обрат за Шалке още преди почивката!

44′

Жълт картон за Фернандиьо

43′

ДУЗПА ЗА ШАЛКЕ! Фернандиньо задържа Сане в наказателното поле и този път реферът е безкомпромисен в решението си.

42′
Снимка 407829

41′

Жълт картон за Марк Ут

38′

ГОЛ! Бенталеб е точен от бялата точка - 1:1.

37′

Жълт картон за Отаменди

37′

ДУЗПА ЗА ШАЛКЕ!

34′

Играта е прекъсната вече две минути, тъй като главният рефер не може да вземе окончателно решение дали да отсъди дузпа в полза на Шалке заради игра с ръка в наказателното поле на Отаменди.

33′

Де Бройне изпълни пряк свободен удар, но не успя да изненада Ферман след директния обстрел и той улови топката.

32′
Снимка 407833

25′

ПРОПУСК!!! Бърза контраатака позволи на Марк Ут да остане сам срещу Едерсон, след като премина успешно през двама защитници на "гражданите", и необезпокояван да стреля към вратата, но топката профуча покрай страничния стълб.

20′
Снимка 407830

18′

ГОООЛ! Серхио Агуеро бележи за Манчестър Сити! Доста любопитна ситуация доведе до попадението на "гражданите", тъй като имаше фаул в атака, който позволи на играчите на гостите бързо да напреднат към наказателното поле, където Ферман допусна груба грешка и остави абсолютно непокрит Агуеро, който се разписа на празна врата - 1:0. Главният рефер се консултира с колегите си от видео стаята, но и те са категорични, че гол има.

16′

Де Бройне се измъкна от пазача си и от границата на наказателното поле реши да стреля към средата на вратата. Ферман обаче внимаваше и спаси с лекота.

7′

СПАСЯВАНЕ!!! След изпълнение на пряк свободен удар и многоходова атака на "гражданите", Серхио Агуеро засече топката с глава отблизо, но вратарят се намеси и изби кълбото в корнер.

2′

Агуеро напредна към наказателното поле и още с първото си докосване опита да изпрати топката в мрежата, но защитник на Шалке пресече удара му.

1′