Украинският Шахтьор (Донецк) победи Наполи с 2:1 и заплете интригата в група "F" на шампионската лига.

Аржентинецът Факундо Ферейра вкара един гол и изработи другия. Украинците за четвърти пореден сезон не могат да играят на собствения си стадион. Те преместиха домакинствата си от Лвив в Харков и повече от 30 хиляди зрители дойдоха да ги подкрепят.

Манчестър Сити смаза Фейенорд като гост

"Гражданите" наложиха вихрено темпо и много рано решиха мача

Ферейра подаде на Тайсън, който с ножица вкара първото попадение в 15-та минута. Факундо вкара второто попадение след почивката след удар с глава, след като Пепе Рейна не можа да реагира на центрирането.

Тарас Степаненко свали Дрис Мертенс в наказателното поле. Аркадиуш Милик намали от отсъдената дузпа. Но това се оказа недостатъчно за обрат.

На почивката фенове на Наполи се сбиха със стюардите, след като се опитаха да нахлуят в домакински сектор.

С победата Шахтьор показа, че поне три отбора в група "F" ще спорят за място на осминафиналите. Украинците ще гостуват в следващата си среща в Англия на Манчестър Сити. Наполи направи грешна стъпка и има нужда от задължителна победа срещу очертаващия се аутсайдер Фейенорд.