Шахтьор (Донецк) и Динамо (Загреб) направиха зрелищно 2:2 в мач от група "С" на Шампионската лига. Така и двата отбора делят второто място с по 4 точки.

В 16-ата минута Марлос намери Коноплянка в наказателното поле, който овладя топката и с удар по диагонала направи вратаря на "модрите" безпомощен за 1:0.

Преднината на домакините издържа едва 9 минути. В 25-ата Оршич проби отляво и центрира в наказателното поле, където Дани Олмо бе оставен непокрит и младежкият национал на Испания изравни.

Снимка 449098

Източник: uefa.com

След час игра вратарят на Шахтьор Андрий Пятов направи безумна дузпа, след като без основателна причина и без да го застрашава фаулира Марио Гавранович при изпълнение на корнер. Стражът хвана нападателя за рамото, а освен това и го подкоси. Главният рефер посочи бялата точка, а Оршич даде аванс на Динамо.

В 75-ата минута "миньорите" изравниха. Алан Патрик пусна отличен извеждащ пас за Додо, който изскочи от дълбочина, преодоля вратаря и вкара за 2:2.