Отборът на Шахтьор (Донецк) победи с 2:1 закъсалия тим на Фейенорд в мач от Група "F" на Шампионска лига.

Холандците са на последното място и все още нямат нито една точка в актива си, докато "оранжево-черните" са втори със 6. Лидер е Манчестър Сити с 9 пункта.

Манчестър Сити победи Наполи с 2:1

Сити продължава да гази в Шампионска лига (ВИДЕО)

Тимът на Гуардиола записа трета поредна победа

Фейенорд успя да изненада гостите с гол още в 8-ата минута, когато Стивън Бергюс се разписа с глава. Щастието им обаче, не трая дълго и в 24-ата минута Бернард изравни, а в 54-ата удвои, с което оформи и крайния резултат и донесе трите точки за своя тим.

В 75-ата минута "оранжево-черните" останах с човек по-малко, след като Ракицкий получи втори жълт и съответно червен картон. Напускането му обаче не повлия на развоя на срещата до края и Шахтьор си тръгва от Ротердам с ценен успех.