Победителят в Лига Европа през миналия сезон Севиля надигра тотално английския шампион Лестър, но спечели с минималното 2:1. Домакините владееха два пъти повече топката, отправиха четири пъти повече точни удари, но бяха изненадани в една от редките атаки на гостите. Раниери беше прибрал отбора си отзад и в дълги моменти изглеждаше отчаян.

НА ЖИВО: Севиля - Лестър

Очакванията са за убедителна победа на „андалусийците"

Първото полувреме се игра основно в полето на Лестър. Домакините търпеливо разиграваха топката и търсеха път към вратата на Шмайхел.

Те на няколко пъти нанесоха хубави удара спасени от датския вратар. Шмайхел беше единственият футболист на гостите, който се стараеше максимално.

В 12-та минута нескопосана игра на защитата на гостите доведе до дузпа в тяхна вреда. Хоакин Корея успя да вземе една спорна топка в опасна близост до вратата и Уед Морган с неразчетено действие го свали на земята.

Снимка 279978

Корея реши да върне жеста и би много слабо наказателния удар. Шмайхел го подлъга и успя да хване битата по земя топка.

Играчите на Лестър епизодично минаваха центъра, като успяха да стигнат до изпълнението на опасен тъч.

В 25-та минута Пабло Сарабия отбеляза с гол глава от левия ъгъл на малкото поле. Той насочи неспасяемо топката в обратния ъгъл след центриране  на Ескудеро отляво.

Голът не промени нищо в играта. Топката срещна горната греда след удар на Йоветич отдалече. Витоло беше много активен отляво, но понякога се увличаше от индивидуални действия.

Шмайхел спаси опасностите удари към него. В последните пет минути гостите преминаха центъра и заковаха владението на топката на 30%.

Снимка 279987

След почивката играта продължи в почти същото приспивно темпо. Домакините търсеха втория гола, а играчите на Лестър добре подредени отзад опитваха дълбока преса от време навреме.

Раниери изглеждаше отчаян на резервната скамейка и недоумяваше защо неговите възпитаници се представят така.

Снимка 279989

Около 60-та минута домакините изтеглиха своите съперници малко напред и нанесоха втори удар.

Хоакин Корея вкара след силен удар под гредата. Йоветич събра трима защитнищи на Лестър, след като си свали топката. Той видя Хоакин Корея и го изведе сам срещу Шмайхел.

В 72-та минута срещата се съживи. Дани Дринкуотър тръгна напред отляво след двойно подаване, даде пас по конец през защитниците на Севиля и намери Джейми Варди сам пред вратаря Рико. Варди нямаше как да сгреши и върна интригата в мача вкарвайки важен гол на чужд терен.

Попадението оживи гостите и те за около десетина минути имаха преимущество, но не можаха да стигнат до ново опасно положение.

Снимка 279988

В последните минути Лестър се прибра назад. Играчите на Севиля търсеха гола, но повече мислеха как да не сгрешат.

След едно центриране от корнер Адил Реми уцели горната греда и с това се изчерпа всичко интересно в мача.

Резултатът 2:1 дава предпоставки за интересен реванш. Би трябвало „лисиците" да играят по друг начин у дома. А се знае, че Раниери добре познава играта на испанците и няма да тръгне на пряко надиграване.