Отборът на Севиля поднесе голямата изненада в осминафиналната фаза на Шампионската лига. "Рохибланкос" изиграха мач за историята и елиминираха Манчестър Юнайтед от най-престижната клубна надпревара. След 0:0 на "Рамон Санчес Писхуан", селекцията на Винченцо Монтела постигна наглед невъзможното и триумфира с 2:1 насред английска територия.

Гостите се възползваха максимално от предпазливата тактика на Жозе Моуриньо и нанесоха своите решителни удари в рамките на едва три минути през втората част. Появилият се като резерва Висам Бен Йедер се превърна в абсолютен герой, след като вкара два гола в мрежата на "червените дяволи" (74" и 77").

Манчестър Юнайтед - Севиля 1:2 (Развой на срещата по минути)

Голяма изненада в Шампионската лига!

Осъзнали задаващия се провал, домакините се хвърлиха в слепи атаки, но стигнаха едва до почетен гол на Лукаку малко преди края. Така соченият за фаворит тим на Манчестър Юнайтед изненадващо се прости с надеждите си за запомнящо се представяне в Шампионската лига през тази кампания. Севиля пък постигна историческа първа победа при визита на отборот Острова.

Снимка 345203

Жребият за следващата фаза на Шампионската лига ще бъде изтеглен на 16 март от 13:00 часа българско време. Церемонията ще се проведе в швейцарския град Нион.

"Червените дяволи" започнаха двубоя с опасна атака още в първата минута. Ромелу Лукаку демонстрира физическата си мощ, след като не позволи на Симон Кяер да му отнеме топката. Последва двойно подаване между белгиеца и Лингард, което обаче завърши с неточен изстрел на нападателя в аут.

Севиля се размина със сигурен гол в 5-ата минута. Центриране на Лингард намери на точното място Лукаку, който "натисна спусъка" и отправи коженото кълбо към вратата на испанците. В точния момент обаче крак протегна бранителят Ленгле, спасил своите от възможно най-лошия развой на събитията.

Снимка 345204

Гостите от Андалусия напомниха за себе си малко по-късно. Евер Банега центрира от корнер на първа греда. Хоакин Кореа изпревари персоналния си пазач Неманя Матич и отправи много коварен удар с глава, преминал малко над горната греда на Де Хеа.

Жозе Моуриньо: Изпуснахме много положения, а Севиля се възползва от своите шансове

Жозе веднага намери оправдание за отпадането

"Изпуснахме много положения, а Севиля се възползва от своите шансове"

Силните мигове за селекцията на Енцо Монтела продължиха и в 13-ата минута, когато Ерик Байли допусна досадна грешка при изнасянето на топката. От това пробва да се възползва Луис Муриел, който разочарова всички симпатизиращи на "рохикобланкос" с безличен шут.

"Театърът на мечтите" можеше да замлъкне в 26-ата минута, след като поредна атака на Севиля завърши с качествен удар. Пабло Сарабия осъществи пробив през центъра, след което пусна за Луис Муриел. Националът на Колумбия насочи коженото кълбо на сантиметри от далечния ъгъл на вратата.

Снимка 345222

Източник: EPA/БГНЕС

Любимецът на "червените" фенове - Маруан Фелайни беше на път да се разпише в 37-ата минута на двубоя. Белгийският национал пребори с тяло Евер Банега. Последва негово двойно подаване с Алексис Санчес, а последвалият му удар бе спасен по страхотен начин от стража на гостите.

Активизация в редиците на Юнайтед се забеляза към края на полувремето. Атмосферата се нажежи до максималната си точка, след като два последователни изстрела на Фелайни и Валенсия, срещнаха телата на метналите се пред топката бранители на Севиля. Карето пред Рико беше и на висота малко след това, когато прострелен пас на Джеси Лингард не намери крайния си адресат.

Снимка 345218

Подновяването на играта донесе нова голова възможност за домакините. Лингард получи подаване от Лукаку. Макар и трудно да осъществи контрол над топката, английският национал майсторски се завъртя и отправи своя удар към далечния ъгъл. Непробиваем отново обаче беше добре позиционираният Серхио Рико.

По подобие на първото полувреме, Клеман Ленгле отново се оказа последна преграда за головия стремеж на Юнайтед. Този път французинът застана пред топката след опит за голов изстрел на Алексис Санчес.

Стивън Н'Зонзи: Изненадан съм, че Юнайтед ни остави да играем толкова много с топката

"Заслужихме си този успех"

Шок и ужас сполетя Манчестър Юнайтед в 74-ата минута. Бездействието на английския гранд бе наказано с гол на Висам Бен Йедер. Появилият се на терена само 180-секунди по-рано французин се възползва от отличен пас на Пабло Сарабия. Последва финт с тяло срещу Ерик Байли и с кинжален удар не остави никакъв шанс на Давид Де Хеа.

Снимка 345226

И докато всички на "Олд Трафорд" очакваха героичен подвиг от техните любимци, втори голям шок сполетя селекцията на Юнайтед в 77-ата минута. И отново в ролята на техен палач влезе Висам Бен Йедер! Бившият играч на Тулуза бе забравен на далечната греда от Ашли Йънг. Топката стигна до него след подаване с глава от Кореа, а при последвалия удар на деветката Де Хеа направи всичко възможно, за да спаси, но в крайна сметка коженото кълбо тупна зад голлинията.

Въпреки всичко, домакините не се отказаха от своята мечта. Макар и след няколко сериозни пропуска, селекцията на Жозе Моуриньо намери път към вратата на Севиля в 83-ата минута. Маркъс Рашфорд центрира от корнер. Неманя Матич хитро остави топката за Ромелу Лукаку, който с акробатичен шут без малко не скъса мрежата на Серхио Рико.

Снимка 345228

До края мечтаната футболна драма за "червените дяволи" не се осъществи и така английският гранд се прости с участието си в най-престижната континентална футболна надпревара. С повечко късмет пък Севиля можеше да направи и 1:3, но героят Бен Йедер изпусна сам срещу Де Хеа.

Висам Бен Йедер: Не само аз съм "виновникът" за отстраняването на Юнайтед

Героят Бен Йедер: Каква вечер!

"Не само аз съм "виновникът" за отстраняването на Юнайтед"