Селтик доказа, че все пак има място в Шампионската лига, след като завърши 3:3 с намиращия се в топ форма Манчестър Сити. Шотландският шампион, който не притежава футболна класа, има публика, можеща да изстиска максимума от своите любимци. Малцина очакваха, че победната серия на Гуардиола ще бъде прекъсната в Глазгоу.

„Детелините" на три пъти повеждаха, гостите три пъти изравняваха и в края момчетата на Брендан Роджърс трябваше да използват старата изпитана тактика - “грабвайте телата".

Снимка 255422

В началото гостите бяха стъписани от френетичната скорост, с която домакините започнаха срещата. 20-годишният Муса Дембеле откри, след съмнения за засада. Домакините изпълниха „демодирано" пряк свободен удар с извеждане по крилото и прострелно центриране. „Гражданите" изравниха бързо. Фернандиньо се оказа сам срещу вратаря след нескопосан опит за изкуствена засада.

После дойде времето на Рахим Стърлинг отбелязал два гола във двете врати. Отклонена от него топка даде нова преднина за домакините. Играчите на Селтик бяха организирали прекрасна контраатака. Английският национал бързо се реваншира и върза на възел централните защитници и вратаря Гордон, изравнявайки резултата.

Снимка 255425

В началото на втората част Муса Дембеле вкара прекрасен гол след удар с гръб към вратата. Той получи топката сам централно, след като Коларов нескопосано се опита да изчисти. И отново английският отбор изравни след няколко минути. Нолито добави отбита от Гордон топка.

От тук до края на мача имаше един отбор - Манчестър Сити. Домакините предложиха геройско опълчение. Публиката ги подкрепяше, но не можеше да повярва, че равенството се задържа, И все пак Селтик успя да спечелискъпоценната  точка в тазгодишното издание на Шампионската лига.

Снимка 255426

Сега на детелините предстоят двата мача с Борусия Мьонх. и вярната им публика може да мечтае за третото място в групата. Първите две са за Барселона и Манчестър Сити.