Ростов показа, че явно му харесва да играе срещу холандски отбори. След като руснаците нокаутираха Аякс, за да влязат в групите на Шампионска лига, днес те бяха близо до успех и срещу ПСВ Айндховен, но в крайна сметка завършиха при зрелищното 2:2.

Точката е историческа, тъй като е първа за Ростов в Шампионската лига. Срещата предложи много бурни първи 45 минути, в които се направи римейк на рубриката "гол след гол".

Руснаците бяха първите, които поведоха в резултата. Полоз го направи в 9-та минута, но Прьопер изравни само 5 минути по-късно за гостите.

Последва затишие пред буря, за да се стигне до ново изригване в последните 7 минути преди края на първата част. Отново Полоз даде преднина на домакините в 38-та минута, но в добавеното време на първата част Люк Де Йонг отново фиксира равенството.

През втората част ПСВ можеше да стигне и до пълен обрат, но Гуадрадо пропусна дузпа за гостите и така срещата завърши наравно.