Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 51,727
90+5′

Рома спечели заслужена минимална победа.

90+3′

Страхотно спасяване на Касияс след удар на Коларов. Гостите се хвърлиха много напред. Касияс спаси с глава ударът отляво на атаката.

90′

Пет минути добавено време.

90′

Телес за малко да овладее топката в наказателното поле на гостите.

89′

Клуйверт сменя Ел Шарави.

88′

Ел Шарави получи картон за груб фаул.

87′

Дзниоло излезе. Взлезе Сантон.
Защитник за нападател.

86′

Порто опитва да изравни. Ернани успя да се измъкне, но защитник успя да върне на вратаря.

84′

Ернани сменя Отавио.

82′

Нзонзи смени Пелгрини.

79′

ГОООООЛ! Адриан Лопес намалява. Той стигна до отскочила топка отдясно пред Миранте. Соареш стреля фронтално след бърза атака, но тя се отклони от защитник и попадна в Лопес.

76′

ГООООЛ! Дзаниоло вкара на празна врата, след като удар на Джеко срещна гредата и топката попадна в голмайстора. Джеко напредна през център и стреля по земя в десния дирек на Касияс.

75′

Касияс ликвидира опасност след корнер. Контрата на гостите не се получи.

75′

Андре Перейра смени Фернандо Сантош.

69′

ГОООООООЛ! Един Джеко овладя топката в наказателното поле на Порто и подаде на Дзаниоло, който стреля по земя в далечения десен ъгъл на вратата на Касияс.

67′

Брахими лежи на терена. Играчите на Порто са бесни, защото играта не беше спряна.
Адриан Лопес сменя Брахими.

66′

Страхотно спасяване на Касияс. Пелегрини стреля от точката за изпълнение на дузпа.

62′

Пелегрини стреля отдалече в ръцете на Касияс. Ударите са 7 на 2 за Рома.

60′

Атаките през второто полувреме са повече. Порто владее топката 54% от времето след поивката.

56′

Корнер за гостите след атка на Брахими отляво. Данило стреля с глава. Топката мина успоредно на вратата на Миранте и излезе в аут.

54′

Октавио центрира отдясно на атаката на Порто. Топката прелетя над всички.

52′

Домакините гледат сериозно към вратата на Порто. Защитата на гостите се справи с поредното центриране.

50′

Касияс спаси удар на Кристанте. Вторият удар излезе в аут.

49′

Темпото на игра се вдигна. Миранте беше притиснат.

48′

Защитник на Порто успя да избие пред връхлитащия Джеко. Касияс не можа да изчисти добре топката.

47′

Брахими проби по лявото крило. Топка в ръцете на Миранте.

45′

Без смени на почивката.

45+1′

Равностойно първо полувреме с малко удари към вратата. Рома натисна малко в края. Един удар на Джеко в гредата.

45′

Една минута добавено време.

44′

Домакините трайно се пренесоха в половината на Порто.

42′

Джеко за малко да се освободи сам в наказателното поле на Порто. Защитниците изчистиха с късмет.

37′

Греда! Джеко се освободи отляво, направи финт и стреля в близката греда на Касияс.

35′

Корнер за Рома отдясно. Джеко достигна до топката, но стреля с глава високо в аут.

33′

Пелгрини центрира от фаул отдясно. Топката прелетя над всички и излезе в аут.

32′

Пресата намаля и това дава възможност за дълги разигравания отзад.

30′

Миранте спаси удар на Фернандо след обръщане. Добро положение за гостите.

Снимка 406154

26′

Пелегрини стреля в ръцете на Касияс. Вратарят преди това изби топката след центриране. Първи удар във вратата.

25′

Рома има повече време топката, но гостите успяват да стигнат по-близо до вратата на съперника.

24′

Високо центриране на Телеш от след пряк свободен удар в аут.

20′

Съдията Макелеле получава някакво съобщение от ВАР. Вероятно за игра с ръка на играч на Порто в наказателното поле.
Засега няма реакция.

18′

Соареш свали Дзеко. Играчът на гостите се размина с картона.

17′

Леко меле в наказателното поле на домакините. Топката достигна до вратаря Миранте.

15′

Хубава атака на Рома, но Дзеко се оказа в засада.

11′

Брахими за малко да си вкара автогол при връщане към Касияс.

8′

Ново опасно центриране на Коларов. Защитата с леко затруднение се справи.

7′

Касияс хвана опасно центриране на Коларов. Добра комбинация на сърбина с Ел Шарави.

5′

Рома имаше добро излизане отляво в наказателното поле на гостите. Защитата успя да изчисти.

2′

Равнстойно начало. Игра в центъра на терена.

Снимка 406151

1′

4,000 хиляди фенове на Порто гледат мача на "Естадио Олимпико" в Рим.
Минута мълчание в памет на загиналия Емилиано Сала.

Стивън Нзонзи Ванаилсон

Рома има да си връща на Порто за загубата с 0:3 от преди два сезона в квалификациите за Шампионската лига. Тогава вълците бяха постигнали равенство 1-1 като гости, но се сгромолясаха в домакинския реванш.

Рома предлага нов договор на Стефан Ел Шаарави

Рома предлага нов договор на Фараона

Стефан Ел Шаарави прави много силен сезон с екипа на "вълците"

Рома победи Киево като гост с 3-0, слагайки край на серия от три мача без победа. Еузебио ди Франческо не може да разчита на контузените Хуан Хесус, Ундер, Пероти и Олсен. Домакините се очаква да играят нападателно с дълго притежание на топката. Остриетата, които се очакват да вкарат са Едвин Джеко и Стефан ел Шаарави.

Лидерът в португалското първенство Порто е в мини криза. В последния кръг беше регистрирано неочаквано равенство с аутсайдера Морейренсе - 1-1. Вярно, че момчетата Сержио Консейсао се се напъваха много с оглед днешния мач, но този резултат може да се окаже проблемен в битката за титлата в Примейра Лига.

Силата на Порто са контраатаките, статичните положения и организацията в защита. За съжаление на Консейсао на разположение не е голмайсторът Муса Марега, както и Абубакар, Мариуш и Макси Перейра.