Шахтьор (Донецк) поднесе сензацията на първия кръг в груповата фаза на Шампионската лига. "Миньорите" победиха с 3:2 като гости Реал (Мадрид), въпреки множеството кадрови проблеми в състава си. Украинският тим поведе с три гола още до полувремето след попадения на Тете, Манор Соломон и автогол на Рафаел Варан. През втората част Лука Модрич и Винисиус върнаха два гола за испанския гранд. В добавеното време се разписа и Феде Валверде, но Винисиус бе в засада при попадението и то бе отменено.

"Миньорите" бяха сериозно ударени от коронавируса, след като цели 10 футболисти от първия състав бяха диагностицирани със заразата. Сред тях са бразилските звезди Тайсон, Алан Патрик и Жуниор Мораеш, защитникът Микола Матвиенко, крилото Йевхен Коноплянка и вторият капитан Тарас Степаненко.

Снимка 501749

В 14-ата минута Марлос се озова сам срещу Куртоа, но вратарят спаси. В 29-ата минута Корниенко си проправи път през няколко защитници и намери Тете, който прати топката във вратата.

В 33-ата минута Тете се измъкна от домакинската отбрана и отново стреля. Куртоа изби удара му, но в опита си да не позволи на Марлос да играе с топката Варан си отбеляза автогол.

В 42-ата Манор Соломон намери Тете, който му върна с пета, а израелецът вкара трети гол във вратата на шокираните футболисти на Реал.

Шахтьор (Донецк) с резервите срещу Реал (Мадрид)

Шахтьор с резервите срещу Реал (Мадрид)

Групата на украинския шампион се състои от общо 20 футболисти

"Белите" се върнаха в мача в 54-ата минута. Тогава Модрич се разписа с мощен удар от далечна дистанция. Пет минути по-късно резервата Винисиус отне топката от Марлос, напредна и я прати във вратата на Трубин.

В 64-ата минута Тете излезе очи в очи с Куртоа, но се забави с удара, като го прати в краката на белгиеца.

Снимка 501747

В добавеното време на срещата "белите" изпълниха заучено корнер. Топката стигна до Феде Валверде, който с мощен удар и куп рикошети я прати във вратата. Попадението обаче бе отменено заради засада на Винисиус след намесата на ВАР.